Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Anonimowość wygrywających w loteriach

Anonimowość wygrywających w loteriach

Jak wiadomo w Polsce próżno szukać osób, które wygrały coś większego w lotto. Spowodowane jest to tym, że zarządca loterii liczbowych nie prezentuje ich sylwetek ani danych. Jak to jest w innych krajach? Jakie są płynące z tego zagrożenia i czy wszyscy się na to zgadzają?

Najczęściej wizerunki graczy możemy poznać w Ameryce Północnej - bp w Usa czy Kanadzie. Dlatego przytoczymy pewną historię związana z tym rejonem. Przykładowo w Kanadyjskim Lotto Max każdy kupujący los automatycznie, zgodnie z regulaminem zgadza się na publikację wizerunku wraz z imieniem. Jest to sytuacja niewyobrażalna do przeniesienia na polskie realia. Kto z nas zgodziłby się na coś takiego? Jednocześnie Polacy buntują się, że nie znają nikogo kto wygrał. A może te osoby nie chcą by o nich wiedzieli? Swego czasu była głośna historia o Panu z małej miejscowości, który został namierzony przez dziennikarzy, uprzykrzyło mu to życie niesamowicie.

W internecie pojawiły się informację o pewnym graczu z Kanady, który od roku nie odebrał swojej nagrody w Lotto Max, ponieważ nie zgodził się na publikację wizerunku. Gdy pojawił się po odbiór pieniędzy czekał na niego wielki czek przygotowany do zdjęcia z nim. Postanowił, że wynajmie adwokata i będzie walczyć o anonimowość w sądzie. Jednak na odwrocie każdego kuponu wspomnianej loterii jasno jest wyszczególnione, że grający zgadza się na publikację wizerunku. Jaki będzie finał tego sporu?

Inny gracz, który odbierał nagrodę 5 milionów dolarów w grze 6/49 też miał wątpliwości, ale jako że taki jest regulamin i bez zgody nie może otrzymać pieniędzy szybko się poddał. Daniel Senger z Grand Forks był po prostu bardzo zaniepokojony tym ile osób zacznie go ścigać, aby ugryźć coś dla siebie z tej wielkiej kwoty. Mieszkał w bardzo spokojnej okolicy i to pogarszało sprawę, każdy go znał. O dziwo nie było tak źle. Dostał tylko kilka listów z prośbami. Po tym jak zakupił sobie parę dóbr materialnych rozdał pieniądze swoim dzieciom, wnukom i rodzeństwu i dalej żyje z emerytury. Jednak jest tu jeden szkopuł. W Ameryce można mieć broń do obrony. Według jego wypowiedzi z internetu wynika, że zamierzał w razie czego bronić się przy pomocy swojego pistoletu Magnum .357. W Polsce nie ma takich możliwości odstraszania przestępców, więc może dobrze, że nie wiemy kto wygrał?

Loterie na zachodzie mają takie procedury właśnie po to, aby była pełna transparentność działania i nikt nie negował wypłacania pieniędzy. Dlatego też wspomniany na początku gracz nie otrzymał 50 mln $ bo nie zgodził się na publikację zdjęcia z danymi. Cały czas wypłata jest zawieszona i nie ma limitu czasu do wykonania potrzebnych kroków aby ją otrzymać. Zdarzało się, że organizator loterii zgadzał się na anonimowość wygrywającego, ale są to pojedyncze przypadki. Są jednak stany w Usa, które dopuszczają pełną anonimowość - South Carolina, Delaware, Ohio, Kansas, North Dakota, Maryland. W Europie w bardzo znanym Euromillions też można pozostać anonimowym.
Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Dwudziesta Ekstra Pensja - Grodzisk Mazowiecki
Nowszy artykuł: W kumulacji Lotto juz 15 000 000 zł
kalendarz lotto

Reklama

Newsy

W piątek rekordowe losowanie Eurojackpot o 270 000 000 złotych!

Już w piątek 19 stycznia czeka nas rekordowe los.. | 16.02.2018


Ile wygraliśmy w Lotto w tym roku?

Rok chyli się ku końcowi. Dotychczas Polacy wygr.. | 20.12.2017


Polski rekord wygranej w Eurojackpot w Radomsku!

Rekordowa wygrana Eurojackpot w Polsce sięgnęła kwoty 5 815 561,60 złotych i została za.. | 30.11.2017


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2016 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl