Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Nikt nie odebrał 15 mln dolarów nagrody

Nikt nie odebrał 15 mln dolarów nagrody

Nawet pod koniec terminu odbioru wygranej - 19 października osoba, która zakupiła w kwietniu wygrywający kupon Florida Lotto miała jeszcze kilka godzin na odebranie jej. To się jednak nie stało i od tamtej chwili zakład jest tylko bezwartościowym kawałkiem papieru bez pokrycia.

Wartość zakładu wynosiła 15 mln $. Jednak dla jego posiadacza zamienił się jedynie w marzenia. na kuponie zawarto lotto wyniki jak w losowaniu: 11, 13, 14, 21, 35, 43. Gra ta ma bardzo podobne zasady do naszego lotto. Kupon zakupiono w kwietniu i przez długi czas namawiano graczy do przeszukania swoich ubrań, wszelkich kieszeni, łóżek, portfeli, a nawet śmietników. Gdzieś tam może leżeć zapomniany kupon. Co mogło się z nim stać? Rzadko zdarza się, aby wygrana została nieodebrana. Głównie dlatego, że duże kwoty są mocno reklamowane w mediach i każdy o nich wie. Mimo to pojawiają się takie sytuacje. Posiadacz kuponu mógł o nim zupełnie zapomnieć jeśli gra sporadycznie, lub zagrał pierwszy raz. Być może nabył go będąc na imprezie, nietrzeźwym. Najgorszy scenariusz to taki, że mógł zginąć i wtedy zakład lotto już był najmniejszym problemem. Czasami zdarzało się, że gapa wracał po pieniądze po czasie, ale wtedy już niewiele da się zrobić. Niektóre loterie jak polska, mają okres dodatkowy, w którym można składać odwołania co do wygranej. Zdarzało się niektórym zabieganym graczom skorzystać z tej opcji. W historii są znane przypadki wygrania spraw sądowych o zakłady, które zaginęły, a mimo to wypłacono wygrane bo posiadacz wiedział o ich istnieniu i potrafił udowodnić własność.

Co teraz się stanie z wielką wygraną, wartą w złotych prawie 60 milionów? W przypadku Totalizatora Sportowego, wygrana przeszłaby na jego własność czyli de facto skarbu państwa. Te pieniądze mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości do powiększenia jednej z pul lotto. Czyli mogłyby wrócić do graczy. W przypadku Florydy, tamtejsze prawo wymaga, aby 80% nieodebranych środków trafiło do specjalnego funduszy działającego na rzecz edukacji w USA. Pozostałe 20% trafia do puli organizatora loterii. Te pieniądze mogą zostać wykorzystane do powiększenia puli lub do zorganizowania przyszłych dodatkowych promocji. Czyli tak naprawdę niewiele wróci do graczy. Biorąc pod uwagę to prawo i to, że na zachodzie w przypadku wypłaty nieratalnej dostaje się mniej pieniędzy niż oficjalna kwota wygranej, polskie loterie wypadają naprawdę dobrze.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Zdrapki od wiernych na remont kościoła?
Nowszy artykuł: Gracze z Illinois muszą jeździć do innych stanów, aby zagrać w Lotto
kalendarz lotto

Reklama

Newsy

Kiedy Lotto przez internet?

Pod koniec roku 2018 zagramy w Lotto przez interne.. | 21.03.2018


Gdzie gracze chowają kupony Lotto? - te oraz inne dziwne przypadki

Z tego artykułu dowiesz się, gdzie schować kupo.. | 19.03.2018


Nadchodzące nowe zdrapki Lotto

Mała aktualizacja zdrapkowych nowości na polskim.. | 10.03.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2016 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl