Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

5,9 mln euro po 27 latach grania na te same liczby


Opublikowano: 06.06.2015,

Mowa o irlandzkim Lotto, którego losowania odbywają się co tydzień, i aby w nim wziąć udział należy wytypować 6 liczb.. Pewnej grupie graczy udało się tego dokonać po 27 latach cierpliwej gry na te same liczby. Dotychczas wygrywali tylko mniejsze kwoty, ale los bywa łaskawy i teraz obracają się w milionach.

Grupa siedmiu graczy w końcu wygrała swoje wymarzone pieniądze - w przeliczeniu z euro ok 24 000 000 zł. To prawie tyle ile będzie do wygrania dzisiaj w Lotto. Po podziale każdy członek "grupy lotto" dostanie około 3,4 mln zł. Wygrywający kupon został zakupiony w popularnym w Polsce hipermarkecie tesco na Ash Road w Mullingar dnia 9 maja. Grupa grała od początku istnienia irlandzkiego Lotto czyli od lat osiemdziesiątych. Grali oni więc od 1988 roku za każdym razem z tymi samymi numerami na kuponie. Ich największą wygraną do tej pory było 56 euro czyli jakieś 230 zł. Jak można przeczytać na lotterypost.com, jeden z członków mówi, że był pewien wygranej pewnego dnia. Wygrywające numery okazały się być następującymi: 2, 5, 13, 17, 32 oraz 34. Przywódca grupy gdy zobaczył te wyniki irlandzkiego lotto doznał szoku, było to dla niego nierealnym doświadczeniem.

Tego typu gra jest dość popularna wśród graczy, ze względu na mały koszt. Można zrzucić się ze znajomymi i zagrać większą ilość kombinacji. Szczególnie warta jest gdy są kumulacje, bowiem nie oczekuje się małych wygranych, które po podziale byłyby mikroskopijne, lecz tej najważniejszej pierwszego stopnia. Ile grup graczy zagra dziś w lsoowaniu lotto z kumulacją 30 mln złotych?


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj