W różnych częściach świata pojawiają się oznaki zmniejszenia sprzedaży produktów loteryjnych. Powody jednak są różne.
Efekt programu 500+ - mniejsze kumulacje?
Według studiów na temat bogatych biednych już dawno wysunięto wniosek, że ludzie biedniejsi to 70% grających w gry liczbowe. Bogaci w tym czasie czytają książki, inwestują w siebie i myślą jak powiększyć kapitał.
Ostatnimi czasy w Polsce powstał program dopłat za każde kolejne dziecko w wysokości 500 zł miesięcznie. Dokładnie od tego samego momentu widzimy spadek wielkości kumulacji w Lotto. Kumulacje są bezpośrednio związane z wielkością sprzedaży zakładów. Można domyślać się, że biedniejsi mając dopłaty za dzieci w postaci niezłej kwoty zrezygnowali z gry, która daje zerowy lub niepewny zysk.
Milenialsi nie kupują zakładów Lotto
Loterie w USA od niedawna raportują poważny problem. Według ich danych, młodzi ludzie, głównie urodzeni po 2000 roku nie grają tak dużo na loterii jak ich starsi rówieśnicy czy rodzice. W ostatnim roku wzrost sprzedaży wyniósł 9% w porównaniu z rokiem 2015. Jednak w grupie grając jest coraz mniej ludzi do 30 roku życia.
Liderzy rynku gier, które generują 80 miliardów zysku w USA, czyli więcej niż sprzedaż biletów do kin czy na koncerty (łącznie) mają poważny problem. Powód jest nieznany. Młodzi ludzie natomiast argumentują, że zakłady są drogie i nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na coś co jest w 100% przypadkowe.
Młodzi ludzie wolą grać na zakłady sportowe czy w pokera. Obie opcje są bardziej nowoczesne i interaktywne. W efekcie tylko 1/3 młodych Amerykanów przyznała, że zakupiła kupon na Lotto. Zupełnie odwrotna sytuacja jest w grupie wiekowej 50 do 64 lat.
Analizy wykazują też, że spadek jest związany z rozwojem obiegu informacji w 21 wieku. Obecnie młodzi ludzie nie chcą czekać 2 dni na wynik loterii. Wolą zagrać w coś szybszego i pewniejszego.
Dużym problemem jest też ograniczenie gry w internecie. Jeśli zakładów Lotto nie ma w internecie to młodzi ludzie nie będą grać w ogóle. Loterie liczbowe Lotto zatrzymały się w miejscu jeśli chodzi o dostępność w internecie, ale związane jest to często z regulacjami przeciw uzależnieniom, gdyż prawie na całym świecie loterie są na garnuszku państwa.
*spadek sprzedaży losów szacujemy dzięki danym na temat wygranych
Komentarze:
karol152017-02-13 13:56:15
nie dosc ze rozdaja nasze pieniadze, bo panstwo nie ma swoich, to jeszcze zmniejszaja dochod panstwa przez spadek wplywow z lotto - brawo POLITYCY!
Rejestracja | Logowanie [w MENU]
Dodaj komentarz
Anuluj