Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Co zrobić z 500 mln złotych wygranej?


01.03.2015,


Co zrobić z 500 mln złotych wygranej?

Taką zagwozdkę od niedawna ma pewien mieszkaniec stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych. 25 lutego rozbił pulę w tamtejszej loterii i pobił wszelkie rekordy. Wygrana wyniosła 127 milionów dolarów! Jest to kwota około 15 razy większa niż rekord w polskim Lotto.

Przeliczając na złotówki, po aktualnym kursie, 70 letni mieszkaniec Chicago zgarnął w Mega Millions na stare lata około 468 mln złotych. Jest to prawie pół miliarda złotych, kwota ta więc pozwoliła by uzupełnić zaplanowany na 2014 rok deficyt (47 mld 655 mln) Państwa Polskiego w stopniu prawie 1%. Co może zrobić z taką kwotą poczciwy człowiek, jak sam o sobie mówi "Jestem zwykłym Kowalskim".

Kwota tej wielkiej wygranej jest największą w historii loterii tego stanu. Davila, który może mówić o sobie jako wielkim szczęśliwcu, ale głównie za sprawą bycia szczęśliwym dziadkiem czworga wnucząt i ojcem czwórki dzieci, dostał gigantyczny ceremonialny czek po wygranej. Musiał podjąć jeszcze decyzję czy bierze pieniądze w formie wypłat comiesięcznych czy całą transzę raz. Kumulacja była dwa razy większa, ale ponieważ wybrał całą kwotę od razu to dostał "tylko" 127 mln $ (także po opodatkowaniu). W innym przypadku dostałby 265 $ ale wypłacane w ratach przez wiele lat i też opodatkowane. Widać więc, że polityka firmy organizującej loterie jest niesamowita, a wybór może być trudny. W tym przypadku prawdopodobnie zadecydował wiek gracza.

Davila, który był profesjonalnym kierowcą, a teraz jest na emeryturze zakupił wygrywający los w sklepie spożywczym w dzielnicy Glendale Heights, w jednej z innych niż ta którą zamieszkuje. Wyprawa do niej okazała się bezcenna w skutkach. Sklep otrzyma aż pół miliona dolarów za sprzedanie tego losu. Davila pochodzi z Puerto Rico, ale przeniósł się do stanów w wieku 6 lat. Pewnie nigdy nie myślał o tak wielkiej wygranej. Gdy oglądał losowanie doszedł do wniosku, ze trafił tylko 5 liczb wygrał 1 mln dolarów. Jednak po sprawdzeniu przez jego syna kuponu, okazało się, że było to sześć poprawnych liczb. Starszy Pan postanowił, że wyda pieniądze głównie na rodzinę, zainwestuje oraz wspomoże fundacje charytatywne. Z takich materialnych spraw planuje duży dom z wielkim trawnikiem, na którym mógłby oddawać się niespiesznej jeździe na kosiarce..

Źródło: www.themalaymailonline.com
Zdjęcie: pl.wikipedia.org


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Siedemnasta Ekstra Pensja w Zakopanym
Nowszy artykuł: Kumulacja 7 000 000 złotych w Lotto
kalendarz lotto

Reklama

NewsyEkstra Premia - nowa gra za dopłatą 1 zł do Ekstra Pensji!

Ekstra Premia to gra, w którą można zagrać tylko g.. | 14.06.2019


Które zdrapki lotto warto zakupić w czerwcu 2019 roku?

Jeśli jesteś fanem zdrapek lotto powinieneś wiedzieć jakie zdrapki w jakim sto.. | 04.06.2019


Złota loteria Eurojackpot od 10 maja do 7 czerwca 2019

Trwa loteria promocyjna dla każdego kto kupuje zakłady popularnej europejskiej g.. | 27.05.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl