Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników. Trwa właśnie losowanie!

Człowiek, który oszukał loterię skazany na 10 lat

Człowiek, który oszukał loterię skazany na 10 lat

Eddie, o którym pisaliśmy wcześniej został skazany za podwójną defraudację pieniędzy z loterii. Udało mu się ustawić odpowiednie liczby w systemie komputerowym, które wcześniej skreślił na swoim kuponie celem wygrania.

Cały przekręt był możliwy ponieważ Eddie był odpowiedzialny za bezpieczeństwo losowań i miał dostęp do komputera losującego liczby. Warto tu zaznaczyć, że chodzi o grę liczbową, gdzie losuje się liczby komputerowo, a nie za pomocą kulek w odpowiednim bębnie maszyny losującej. Przez cały proces Eddie nie przyznawał się do winy i żądał ponownego procesu, ale odmówiono mu. W 2011 Eddie zakupił kupon Hot Lotto wart 14,3 mln $.

Sędziowie mieli pewność, że skazany wykorzystał swój dostęp i wiedzę informatyczną, aby ustawić do wylosowania swoje liczby. Użył do tego specjalnego programu, którym zainfekował komputer loterii. Program był odpowiedzialny za wylosowanie odpowiednich liczb. Skazany złamał zasady bezpieczeństwa i zaufania więc dostał najwyższy wymiar kary. Jego zadaniem było pilnowanie, aby nikt nie naruszył zaufania do loterii łamiąc jej zabezpieczenia. Zrobił coś jednak zupełnie przeciwnego. Takie spreparowanie wyników lotto wymagało kary więzienia, aby inni gracze nie rozważali tego typu oszustw w przyszłości. Ma to zadziałać jak straszak. Eddie został namierzony mimo tego, że wykasował nagrania monitoringu i unikał kolektur wyręczając się podstawionymi osobami.

Apelacja została złożona natychmiastowo. Sam skazany nie zeznawał podczas procesu i nie złożył oświadczenia podczas ogłaszania wyroku. Adwokat twierdzi, że powinno się wziąć pod uwagę dotychczasowe zasługi jego klienta i fakt, że nie spowodował strat finansowych (nie udało mu się wypłacić pieniędzy z wygranej), a tego typu wyroki bazują na wielkości defraudacji. Przekonany jest, że nie ma wystarczających dowodów w tej sprawie. Eddiego obciąża jednak fakt braku współpracy podczas śledztwa. Okazuje się jednak, że przy dobrym sprawowaniu będzie mógł warunkowo opuścić więzienie po 18 miesiącach. I w taki sposób kończy się ponad 5 letnie śledztwo w tej niezwykłej sprawie. Więcej - Wiedział jakie liczby padną!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Od piątku dodatkowe losowania Ekstra Pensji
Nowszy artykuł: Weekendowe wygrane - 3 x Ekstra Pensja, Lotto i Mini!
kalendarz lotto

Reklama

Newsy

Kobieta wygrała w trzech zdrapkach z rzędu!

Lubisz grać w zdrapki? Tej kobiecie udało się w.. | 19.04.2018


Kumulacja Eurojackpot urosła do 145 000 000 zł!

Jedna osoba z Polski wygrała ponad 2 miliony zło.. | 15.04.2018


Główna wygrana Ekstra Pensji w Koninie

W niedzielę, główna wygrana z Ekstra Pensji pow.. | 26.03.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl