Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Człowiek, który oszukał loterię skazany na 10 lat


Opublikowano: 13.09.2015,

Eddie, o którym pisaliśmy wcześniej został skazany za podwójną defraudację pieniędzy z loterii. Udało mu się ustawić odpowiednie liczby w systemie komputerowym, które wcześniej skreślił na swoim kuponie celem wygrania.

Cały przekręt był możliwy ponieważ Eddie był odpowiedzialny za bezpieczeństwo losowań i miał dostęp do komputera losującego liczby. Warto tu zaznaczyć, że chodzi o grę liczbową, gdzie losuje się liczby komputerowo, a nie za pomocą kulek w odpowiednim bębnie maszyny losującej. Przez cały proces Eddie nie przyznawał się do winy i żądał ponownego procesu, ale odmówiono mu. W 2011 Eddie zakupił kupon Hot Lotto wart 14,3 mln $.

Sędziowie mieli pewność, że skazany wykorzystał swój dostęp i wiedzę informatyczną, aby ustawić do wylosowania swoje liczby. Użył do tego specjalnego programu, którym zainfekował komputer loterii. Program był odpowiedzialny za wylosowanie odpowiednich liczb. Skazany złamał zasady bezpieczeństwa i zaufania więc dostał najwyższy wymiar kary. Jego zadaniem było pilnowanie, aby nikt nie naruszył zaufania do loterii łamiąc jej zabezpieczenia. Zrobił coś jednak zupełnie przeciwnego. Takie spreparowanie wyników lotto wymagało kary więzienia, aby inni gracze nie rozważali tego typu oszustw w przyszłości. Ma to zadziałać jak straszak. Eddie został namierzony mimo tego, że wykasował nagrania monitoringu i unikał kolektur wyręczając się podstawionymi osobami.

Apelacja została złożona natychmiastowo. Sam skazany nie zeznawał podczas procesu i nie złożył oświadczenia podczas ogłaszania wyroku. Adwokat twierdzi, że powinno się wziąć pod uwagę dotychczasowe zasługi jego klienta i fakt, że nie spowodował strat finansowych (nie udało mu się wypłacić pieniędzy z wygranej), a tego typu wyroki bazują na wielkości defraudacji. Przekonany jest, że nie ma wystarczających dowodów w tej sprawie. Eddiego obciąża jednak fakt braku współpracy podczas śledztwa. Okazuje się jednak, że przy dobrym sprawowaniu będzie mógł warunkowo opuścić więzienie po 18 miesiącach. I w taki sposób kończy się ponad 5 letnie śledztwo w tej niezwykłej sprawie. Więcej - Wiedział jakie liczby padną!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj