Eurojackpot: brak
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy jest szansa na legalizację gier hazardowych w internecie?


06.06.2016,


Czy jest szansa na legalizację gier hazardowych w internecie?

W ciągu ostatnich tygodni zrobiło się sporo zamieszania związanego z nadchodzącą nowelizacją ustawy hazardowej. Wszyscy Gracze czekają na możliwość gry w internecie, ale informacje są sprzeczne i niepokojące.

Zaczęło się od deklaracji Jarosława Gowina, który chciał żeby nowa ustawa była normalna jak na całym prawie świecie i pozwalała Graczom na swobodną grę w internecie w zakłady sportowe, gry liczbowe i pokera.

Potem sprawa ucichła, a dodatkowo okazało się, że MF ma swoją propozycję ustawy, która jest bardzo niekorzystna między innymi dla pokerzystów. Jak wiadomo, z rządowym projektem będzie ciężko walczyć. Mimo to nagle znów "obudził się" Jarosław Gowin i ma dziś przedstawić swoją propozycję. Pytanie czy ktoś weźmie pod uwagę jego wersję projektu?

Projekt ustawy hazardowej Jarosława Gowina

Projekt liberalizujący hazard ma być przedstawiony właśnie dzisiaj na stronie partii Razem. Głównie chodzi o ułatwienie gry w pokera, która to gra jest mylnie postrzegana jako hazardowa. Najważniejszym postulatem jest legalizacja pokera online oraz organizacji turniejów na żywo poza kasynami. Co więcej, istotnym jest pozwolenie na grę w grupie znajomych we własnym domu na małe pule pieniężne co obecnie jest zakazane i kończy się nalotami policji.

Obecne przepisy ustawy są fikcją ponieważ powodują rozrastanie się szarej strefy. Normalnie beneficjentami mógłby być sport oraz skarb państwa, a w tym momencie liczymy same straty. Przez długi czas brakowało woli politycznej, a by uregulować gry które nie do końca są hazardem. Od 2009 roku jesteśmy skazani na działanie ustawy hazardowej zakazującej gry i zakładów w internecie.

Projekt nowelizacji ustawy hazardowej według Ministerstwa Finansów

MF wyszło z inicjatywą własnej nowelizacji, ale jest ona rażąco niekompetentna i krzywdząca dla Graczy. Najgorszym pomysłem jest stworzeniem monopolu na gry pokerowe przez państwo, państwo które nie ma pojęcia ani doświadczenia o tego typu grze. Organizacja zakładów miałaby się odbywać tylko za odpowiednią licencją, co może spowodować odpływ szarej strefy i całkowite zniknięcie zakładów z sieci. Pojawił się nawet pomysł blokowania niektórych stron odgórnie co narusza prawo do wolności słowa. Mamy nadzieję, że projekt zostanie przedyskutowany w szerszym gronie przed wprowadzeniem.

13:50 - opublikowano już propozycję partii Razem, tekst ustawy przeczytasz pod adresem: http://polskarazem.pl/projekt-ustawy-o-zakladach-wzajemnych-i-niektorych-grach-karcianych/

Aktualizacja 5 lipiec 2018

Doszło do nowelizacji ustawy i zalegalizowano hazard w internecie, ale nie tak jakby chcieli tego gracze. Monopol na hazard kasynowy, karciany i kulkowy ma Totalizator Sportowy, a bukmacherzy muszą spełnić szereg dotkliwych obowiązków. Co więcej poker nadal jest nielegalny.


Komentarze:

skrypter2016-07-07 14:21:29

jeszcze ta legalizacja się nam odbije szerokim echem

rafal_kurz2018-07-05 11:49:26

Dlaczego? Gracze, którzy lubią tracić hajs w lotto będą zadowoleni..

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Dokończył zmianę w pracy mimo milionowej wygranej w zdrapce podczas przerwy
Nowszy artykuł: Kupiła dwie zdrapki jednego dnia i wygrała w obu!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyLoteria Świąteczna od 26 listopada do 31 grudnia 2019 r.!

Loteria Świąteczna Lotto potrwa od 26 listopada do 3.. | 26.11.2019


Kumulacja Eurojackpot rośnie dla nagród 2-go stopnia!

Rośnie pula nagród 2-go stopnia w kumulacji Eurojackpot 22.11.2019! .. | 21.11.2019


Kumulacja Eurojackpot 08.11.2019 to nawet 335 milionów zł!

W piątek 8 listopada 2019 roku zagramy o 335 000 000 złotych w kumulacji Eurojac.. | 05.11.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2019 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl