Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy loterie narodowe tracą przez hazard online?


15.10.2015,


Czy loterie narodowe tracą przez hazard online?

Upowszechnienie się internetu nie pomaga zbytnio naszemu rodzimemu Totalizatorowi Sportowemu, ani innym loteriom na świecie. Wszystko przez to, że prawo nie nadąża za nowościami technicznymi. Co więcej hazard online ma bardzo silne lobby i nikt nie czuje potrzeby ujednolicenia rynku.

Jak wiadomo sieć internet wkracza w każdy aspekt naszego życia. Dzięki niemu komunikujemy się bez przeszkód zawsze i wszędzie, dokonujemy transakcji finansowych i zamawiamy produkty potrzebne do funkcjonowania domu, w tym żywność. Nic dziwnego, że większość z nasz ma potrzebę wykorzystania internetu do zawierania zakładów w Lotto czy też innych grach. Niestety przez to, że organizatorem jest spółka Państwowa, musi się ona twardo trzymać reguł i nie może organizować zawierania zakładów w sieci bez zmiany prawa. Dochodzi do tego, że powstają firmy niezależne od narodowego organizatora loterii, które na rożnych dziwnych zasadach oferują grę podobną do liczbowych. Przykładowo jedna z firm przyjmuje zakłady na wynik Lotto, ale nie zawiera ich w prawdziwych kolekturach. W razie padnięcia wielomilionowej szóstki jest ubezpieczona na duże kwoty. Inne firmy trudniące się grą online tylko pośredniczą w zakupie kuponów. Kupując zakłady w sieci zlecasz komuś pójście do kolektury i zaznaczenie Twoich cyferek. Czy otrzymasz nagrodę? Totalizator od zawsze odcina się od tego typu firm i praktyk i twierdzi, że jedynym legalnym źródłem nabywania zakładów są kolektury lotto.

Ostatnio w internecie znaleźć można głos pochodzący od samego prezesa TS - Wojciecha Szpila. Zwraca on uwagę na fakt, że dochodzi do kuriozalnej sytuacji, gdzie firmy hazardowe niepłacące podatków mają wielomilionowe zyski, które przy ujednoliceniu rynku mogłyby wesprzeć polską kulturę i sport. To dlatego, że od każdego zakładu Lotto odprowadza się tego typu podatek. I nie jest to problem tylko Polski. Inne loterie narodowe też borykają się z tym problemem ponieważ w Europie jest dużo graczy online, i bardzo dużo możliwości unikania opodatkowania ze względu na tzw. raje podatkowe w UE czy poza nią. Jednak nasz kraj wydaje się dużo mocniejszym "betonem" w tych sprawach ponieważ nawet nie udało się tu wprowadzić loterii ogólnoeuropejskich, ani umożliwić oficjalnemu organizatorowi sprzedawanie zakładów w internecie.. co jest normalną praktyką na świecie.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Za nami weekend wielkich wygranych
Nowszy artykuł: Losowania wieczorne 20.10 oraz 25.10 dostępne tylko w internecie
kalendarz lotto

Reklama

NewsyMulti Multi dostępne w grze przez internet od 15 lipca 2019

Od 15 lipca 2019 roku możliwa jest gra w Multi Multi .. | 17.07.2019


Loteriada powraca od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 roku!

Są wakacje to i jest Loteriada, dostępna dla każdego gracza który podczas zaku.. | 01.07.2019


Ekstra Premia - nowa gra za dopłatą 1 zł do Ekstra Pensji!

Ekstra Premia to gra, w którą można zagrać tylko grając w Ekstra Pensję. .. | 14.06.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl