Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Czy niedługo zagramy w Lotto przez internet?


Opublikowano: 06.02.2015,

Obecnie, aby zagrać w którąś z gier organizowanych w Polsce przez Totalizator Sportowy trzeba udać się do kolektury i nabyć fizyczny, wydrukowany na papierze los. Być może już w tym roku sytuacja się zmieni. Pojawia się co raz więcej głosów o nowelizacji ustawy, która tego zakazuje.

Z jednej strony jest to element tradycji - będąc na zakupach czy to w kiosku, aby zakupić gazetę lub przy krótkim wypadzie po papierosy - można też nabyć los lotto. Kolektury są rozmieszczone w wielu miejscach, zarówno tych mniej jak i bardzie popularnych regionach naszego kraju. Są zarówno w małych pawilonach jak i supermarketach (np. Real w każdej kasie sprzedaje kupony lotto). Często podczas kumulacji (jutro 30 000 000 zł!) zdarza się, że trzeba czekać w kolejce do lottomatu. Przez wiele lat generalnie nikt nie uskarżał się na tę jedyną możliwość brania udziału w losowaniach. Jednak postępu nie da się ignorować. Obecnie wszelkie aspekty naszego życia przenoszą się do internetu. Jest to spowodowane niesamowitą wygodą, szybkimi płatnościami i dostawami do drzwi w miejscu zamieszkania. Polacy szybko zaczęli brać udział w internetowej rewolucji, pojawiło się więc pytanie dlaczego w Lotto nie można zagrać online? Raz, że zredukowałoby to ilość produkowanego papieru do zakreślania losów, a dwa że prawdopodobnie spowoduje wzrost sprzedaży. Obecnie wiele graczy nie gra bo nie ma możliwości zagrania przez to coraz popularniejsze medium jakim jest sieć internet. Póki co w kolekturach zaczynają pojawiać się samoobsługowe automaty sprzedające zdrapki lotto i zakłady.

Przecież już są firmy oferujące zakłady?

Takich firm jest już całkiem sporo i działają na do końca niejasnych zasadach. Większość z nich działa poza granicami Polski co teoretycznie automatycznie je wyklucza z użytku. Część z nich działa na zasadzie pośrednictwa między graczem a sprzedawcą lotto. Część to tak naprawdę obstawianie wyników lotto, a nie fizyczna gra z zakładem (w taki przypadku firma jest ubezpieczona od dużej wygranej). Pojawia się sporo głosów niezadowolenia z tych firm, co więcej gracze obawiają się czy taka gra jest zgodna z prawem. Dodatkowo strony tego typu mogą wprowadzać w błąd jakoby organizowane zakłady były zawierane bezpośrednio u Lotto. Jedna z większych firm tego typu zatrudniła nawet sławnego "Pana Lotto" - Ryszarda Rembiszewskiego do promocji działalności. W związku z tym ogrom graczy cały czas czeka na legalny sposób grania w lotto. Prawdopodobnie już niedługo się to zmieni.

Nowelizacja ustawy

Fakt, że nie możemy zagrać w internecie jest spowodowany ograniczeniami ustawy hazardowej. Już pod koniec poprzedniego roku informowaliśmy o działaniach mających doprowadzić do nowelizacji ustawy, która miałaby pozwolić Totalizatorowi Sportowemu na organizowanie zakładów w sieci. Projekt nowelizacji pojawił się w sejmie już w czerwcu. Jesienią był sprawdzany w ramach zgodności z prawem Unii Europejskiej. W tym procesie "Bruksela" mogła zadawać pytania co do ustawy, zrobiła to dwa razy i stwierdziła, że można go wdrożyć. Dlatego też już w lutym ruszą dalsze prace nad nowelizacją prawa, jest nadzieja na uchwalenie jej w tej kadencji. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska Totalizator Sportowy jest gotowy do wprowadzenia gry przez internet już w tym momencie.

Źródło: finanse.wp.pl


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj