Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy pazerność Graczy pozbawiła nas informacji o dostępności zdrapek?


14.10.2016,


Czy pazerność Graczy pozbawiła nas informacji o dostępności zdrapek?

Tytuł jest trochę przewrotny, bo nie chodzi o wszystkich graczy. Mowa o tych, co z informacji o dostępności zdrapek w kolekturach zrobili biznes - i udostępniali odpłatnie innym.

Nie wszyscy wiedzą o co chodzi z tymi informacjami, więc trzeba wyjaśnić. TS ma swój dział zajmujący się kontaktami z mediami i Graczami. Wystarczyło napisać maila do nich by dowiedzieć się, gdzie jest sprzedawana jeszcze konkretna zdrapka.

Jak Gracze zwiększają swoje szanse w zdrapkach

Można wywalać pieniądze na gry losowe bez żadnego zastanowienia, lub można grać świadomie. Zdrapki Lotto mają to do siebie, że ich nakład jest ograniczony, a wiadomości o wygranych publiczne. Dzięki temu można szacować w które zdrapki warto grać, a w które nie. Wielokrotnie pokazywaliśmy rankingi opłacalnych zdrapek. Tu nikt nie może doszukiwać się działania na niekorzyść organizatora. Jawne informacje wykorzystane w mądry sposób - a Polacy są mądrzy.

Gracze odkryli też, że można wprost zapytać się TS'a gdzie są zdrapki danego typu (w której kolekturze). Dzięki temu, gdy w obiegu było mało zdrapek można było pofatygować się nawet wiele kilometrów żeby zwiększyć swoje szanse na wielkie wygrane.

Zmiana polityki udostępniania informacji

Cała sprawa wypłynęła wczoraj, gdy na jednym z popularnych forów, jeden z użytkowników opublikował mail od TS. Użytkownik ten regularnie otrzymywał w ten sposób informacje o dostępności zdrapek. Tym razem otrzymał odmowę od pracownika biura rzecznika prasowego.

TS argumentuje, że Gracze zaczęli skarżyć się na odpłatność tych informacji, okazało się bowiem, że niektórzy po pozyskaniu tych informacji za darmo odsprzedawali je dalej. Dobrze to znamy z podwórka hazardowego. Tutaj jest wiele osób, które chcą zarobić sprzedając typ na mecze lub numery Lotto.

Żeby nie pogarszać swojego wizerunku przez praktyki osób trzecich, TS zaprzestaje podawania tych danych.


Komentarze:

Majka782016-10-19 17:30:09

Pozwolę sobie przytoczyć wpis z innego forum o lotto, który sporo wyjaśnia. "Witam. Rozeznałem się w temacie, m.in. wysyłając zapytanie do Forum Konsumenckiego. Udostępnienie informacji przez producenta, na temat dostępności jego towaru na danym obszarze jest czysto uznaniowa. Czyli, nie ma prawa, które mu to zakazuje/nakazuje. Sam producent decyduje, czy ujawni takowe informacje, czy też nie. Także w tym przypadku, decyzja należy do TS."

Wiktoria2016-10-31 13:36:53

Czyli pozamiatane, a co z dobrą wolą?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Zamiast zachować wygrywający kupon dla siebie odnaleźli prawowitego właściciela
Nowszy artykuł: Ponad 10 mln złotych z kumulacji Lotto trafi do Oławy
kalendarz lotto

Reklama

NewsyOkres promocyjny Multi Multi na 6 skreślen

Od 15 stycznia do 17 stycznia 2019 r. za wygrane w Mul.. | 16.01.2019


Loteria Świąteczna od 22 listopada do 31 grudnia 2018 r.!

Rusza kolejna edycja loterii świątecznej dla fanów gier Lotto. Dowiedz się jak.. | 22.11.2018


Lotto przez internet za sprawą usługi iLotto już od grudnia?

iLotto nowa usługa gry przez internet w gry losowe Totalizatora Sportowego wystar.. | 19.11.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl