Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł

Gracze z Illinois muszą jeździć do innych stanów, aby zagrać w Lotto


Opublikowano: 22.10.2015,

Gracze z Illinois muszą jeździć do innych stanów, aby zagrać w Lotto

Mieszkańcy tego stanu już są porządnie wkurzeni. Kilka miesięcy temu wstrzymano wypłatę wygranych powyżej kilkudziesięciu tysięcy dolarów, a niedawno ten limit zmieniono do 600 $. Jest to tym bardziej kuriozalna sytuacja, że zakłady są sprzedawane dalej mimo tego, że nikt nie wypłaci za nie nagród.

Turyści lotto?

Czy to początek turystyki loteryjnej? Gracze stracili wiarę w organizatora loterii, który ma poważne problemy z zapięciem budżetu i końca tej farsy nie widać. Ale znaleziono rozwiązanie. Gracze skłaniają się do podróżowania do innych stanów, gdzie za swoje kupony otrzymają wygrane od razu. Warto wiedzieć, że w USA zazwyczaj loterie organizowane są bezpośrednio przez budżety lokalnych władz i jest wiele "totalizatorów".

Przykładowo jeden z graczy mówi, że i tak dużo podróżuje, wiec podskoczy czasem na granicę z Wisconsin i zakupi zakłady. W przeszłości kupował je lokalnie ale już tego nie robi. Skoro wygrane nie są wypłacane to nie rokuje to dobrze na przyszłość, gdyż zadłużenie jest coraz większe. Od czwartku nie wypłaca się wygranych większych niż 600 $, które mogą być odebrane bezpośrednio w kolekturze lotto. Skończyły się fundusze na koncie bankowym loterii i fundusze nie mogą być dopisane dopóki nie zbiorą się władze stanu i nie ustanowią budżetu. Pierwsze problemy pojawiły się już w lipcu, gdy zaprzestano wypłat na kwoty większe niż 25 tys. $.

Gracze pozywają loterię

Gracze mają prawo się niecierpliwić, gdyż zgodnie z umową powinni dostać swoje pieniądze. Już dwie osoby oskarżyły zarząd o defraudację. Do tego dojdzie kolejnych 20 osób, które mają zamrożone znaczne wygrane. Loteria może mieć problem ponieważ złamanie prawa jest prawie oczywiste. Sprzedając zakład zobowiązuje się do wypłacenia nagrody natychmiast, czego nie było od lipca. Można zrozumieć brak funduszy, ale nie to, że pierwszeństwo mają wydatki na funkcjonowanie loterii i sprzedaż kolejnych losów, a nie wygrane, które już zaistniały. Powstają pytania, czy prezes dostaje wypłaty? Jak opłacani są pracownicy loterii? Politycy próbują się wykręcać z tej sytuacji, ale zastanówmy się, gdybyśmy nie płacili podatków czy ktoś by nam to podarował tak jak brak wypłat daruje się firmie organizującej gry liczbowe?


Komentarze:

Avatar użytkownika skrypter
skrypter2016-07-07 13:43:26

ładnie ich na szaro zrobili

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj