Eurojackpot: 340 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Ile wygrywa się w grze typu Ekstra Pensja za granicą?


Opublikowano: 02.11.2015,

Ekstra pensja została wprowadzona w Polsce rok temu i zyskała wielu zwolenników. Ale czy wygrane z tej gry są wystarczająco wysokie, jak to wygląda gdzie indziej? Szanse na wygranie są niższe czy wyższe niż w innych krajach?

Od 1 listopada większa ilość stanów wprowadziła w ofercie grę tego typu nazywaną "cash 4 life" czyli kolokwialnie tłumacząc kasa na życie. Gra liczbowa istnieje od 2014 roku, gdy została wystartowana w Nowym Jorku i New Jersey. Loteria różni się od naszego rodzimego produktu. O wiele trudniej w niej trafić główną wygraną (trudniej niż w lotto) ponieważ losuje się 5 z 60 oraz 1 z 4 liczb. Ale ma też ogromną zaletę, którą jest wielkość wypłaty. Wynosi ona aż 1000$ codziennie do końca życia! Jest to nieporównywalnie większa nagroda. W Polsce w przeliczeniu na dni wychodzi ok. 160 zł i to "tylko" przez 20 lat.

W dodatku w tej grze jest druga ciekawa opcja wygranej, kiedy nie trafisz dodatkowej liczby (1 z 4). Wygrywasz wtedy dożywotnio 1000$ tygodniowo. Dla innych trafionych kombinacji obowiązują wypłaty od 2 do 2500$.Koszt gry w cash 4 life to 2$, czyli obecnie około 8 zł.

W Holandii gry tego typu nadal są w formie zdrapek, ale są całkiem konkurencyjne. Można wygrać 500, 2000, lub nawet 3000 euro co miesiąc. Jest to więc forma podobna do polskiej, z wyższymi kwotami oraz dożywotnimi wypłatami. zdrapki lotto tego typu są jednak dość drogie i kosztują w przeliczeniu na złotówki 4, 12, 20 złotych.

Polska oferta wydaje się więc dostosowana do rynku. Szansa na wygraną w Ekstra Pensji jest relatywnie wysoka, cena zakładu do przełknięcia. Ilość lat wypłat mogłaby jednak być nieco większa. Jednak taka zmiana gry spowodowałaby albo podniesienie ceny zakładu albo dodanie kul w losowaniu.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj