Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Kalifornia - przez pomyłkę kasjera dostał 75 $ zamiast 75 000 $


07.05.2015,


Kalifornia - przez pomyłkę kasjera dostał 75 $ zamiast 75 000 $

Pewien zwycięzca w kalifornijskim Lotto został odprawiony z zaledwie 75$ wygranej zamiast tysiąckrotnie większej! Prawdopodobnie nawet nie wiedział, że wygrał więcej, a doszło do pomyłki kolektora przy wypłacie. Sprawa ma też drugie dno.. i to poważne.

Gracz nie dostał swoich należnych 75 000 dolarów przez pomyłkę obsługującego lottomat. Zacznijmy jednak od opisu sytuacji jak do tego doszło. Pewien gracz w Kalifornii chciał sprawdzić swój kupon. Wybrał do tego celu stację benzynową w Palmdale, nie sprawdzając wcześniej wyników. Osoba obsługująca automatźle zinterpretowała dane wyświetlone na ekranie. Dlatego też gracz odszedł z marnymi 75 dolarami. Kasjer zrozumiał swój błąd już po chwili, ale nie był w stanie już znaleźć prawowitego właściciela pieniędzy. Jak tłumaczył potem menedżer stacji, kasjer spojrzawszy na kwotę do wypłacenia spojrzał tylko na cyfry wiodące czyli "75" ignorując dalsze zera. Jaka to niby mała pomyłka, a jakie ma wielkie konsekwencje. W przypadku, gdy gracz nie zgłosi się po pieniądze (a ma na to 6 miesięcy) wrócą one do organizatora loterii. Właściciel restauracji czuł się po tej sytuacji bardzo źle i chciał oddać kupon jego właścicielowi. A jego kłopoty miały dopiero się zacząć.

Jak się okazało osobą realizującą kupon był podstawiony inspektor, który miał za zadanie sprawdzić czy wszystko przebiegnie zgodnie z regułami i uczciwość sprzedawców. W Polsce przykładowo chodzą słuchy, że podstawione osoby sprawdzają czy sprzedaż produktów lotto nie jest prowadzona osobom poniżej 18 roku życia. Wracają do ciekawej historii - w ten oto sposób wspomniana stacja benzynowa została poddana śledztwu. Sprawa została wyjaśniona ponieważ opinia publiczna zaczęła poszukiwać zagubionego gracza, a on po prostu nie istnieje. Ta historia może skończyć się dobrze, jeśli stwierdzi się, że była to zwykła pomyłka, a nie chęć wzbogacenia się na czyimś kuponie przez kasjera stacji. Na wideo z monitoringu widać, że sytuacja trwała zaledwie kilka minut dnia 25 marca na stacji przy drodze Sierra Highway.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Kumulacja 14,75 mln zł rozbita w Lublinie!
Nowszy artykuł: Kumulacja Lotto 5 000 000 zł we wtorek
kalendarz lotto

Reklama

NewsyMulti Multi dostępne w grze przez internet od 15 lipca 2019

Od 15 lipca 2019 roku możliwa jest gra w Multi Multi .. | 17.07.2019


Loteriada powraca od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 roku!

Są wakacje to i jest Loteriada, dostępna dla każdego gracza który podczas zaku.. | 01.07.2019


Ekstra Premia - nowa gra za dopłatą 1 zł do Ekstra Pensji!

Ekstra Premia to gra, w którą można zagrać tylko grając w Ekstra Pensję. .. | 14.06.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl