Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł

Kierowca tira dokończył kurs wiedząc o 9 mln $ wygranej w Megabucks (USA)

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016, , Udostępnij:

Sytuacja wydarzyła się w Oregonie, USA. Kierowca ciężarówki po wygraniu 9,4 mln $ dolarów na loterii ze spokojem skończył swoją pracę, a potem ruszył w drogę do odebrania nagrody.

Eryk z Sutherlin trafił wszystkie sześć liczb w losowaniu stanowej gry liczbowej Oregonu nazywanej Megabucks. 31 sierpnia trafił liczby 4, 6, 15, 21, 38, oraz 40.

Początkowo nie wierzył w swoją wygraną. Dowiedział się od niej od żony, i swojej kompanki podróży - Bethany. Myślał, że dziewczyna nabija się z niego w kiepski sposób.

Dotychczas zdarzyło mu się wygrać jakieś małe kwoty, dosłownie trzy razy. Dlatego podejrzewał żart za każdym razem, gdy ktoś go informował o wygranej. Zmusił znajomą do sprawdzenia kuponu chyba z pięćdziesiąt razy na różnych telefonach i komputerach zanim uwierzył.

Biuro loterii znajdowało się na trasie, gdzie miał oddać ładunek z naczepy. Po oddaniu towaru chciał nawet kontynuować swoją 17-letnią pracę. Pomimo tego, że wygrał odpowiednik prawie 40 mln w przeliczeniu na polskie złote.

Ze względu na podatki oraz natychmiastową wypłatę kierowca dostanie "tylko" 3 mln dolarów. Tę opcję ludzie wybierają najczęściej mimo, że dostaje się o wiele mniej. Sklep, który sprzedał wygrywający zakład dostanie 100 tys. $ bonusu.

Źródło: oregonlive.com


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj