Eurojackpot: 210 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Koniec gry w Lotto przez internet w Minnesocie z powodów prawnych

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015, , Udostępnij:

Obecnie dużo mówi się o tym, że prowadzone są starania, a by zakłady Lotto mogły być kupowane w internecie, zgodnie z duchem naszych czasów. Minnesota Lottery wprowadziło taką możliwość i to rozwiązanie cieszyło się dużą popularnością. Jednak politycy zdecydowali, ze to koniec gry przez internet. Dlaczego znów polityka wtrąca się tam, gdzie wszystko idzie dobrze?

W Usa w procesie legislacji doszło do zawieszenia możliwości takiej gry w Minnesocie, gdzie prężnie rozwijała się tego typu loteria pod egidą Minnesota Lottery. Zarządcy dostali 4 miesiące na wyłączenie ze sprzedaży produktów dostępnych "bez kuponów" z natychmiastową wygraną. Jest to związane z tym, że loteria musi zakończyć swoje kontrakty z dostawcami technologii.

Decyzję tłumaczy się, że loteria ta za bardzo się rozwinęła swoim zasięgiem i dostępnością, co nie może być prowadzone bez specjalnego nadzoru. Minnesota w poprzednim roku stała się pierwszym stanem gdzie zaczęto sprzedawać tego typu produkty przez internet pomijając popularne Powerball. Zarządcy loterii twierdzą, że mogą pozwać teraz stan za straty jakie wywoła tak szybkie wyłączenie usług. Mogą one sięgnąć nawet 12$ dolarów. Dodatkowo loteria może stracić całe kontrakty, gdy wyłamie się ze zobowiązań częściowych związanych z grą online. A jak było w przeszłości w Polsce z grą w Lotto online? Odpowiednia nowelizacja ustawy hazardowej w Polsce pozwoliła na wprowadzenie gier liczbowych przez internet.

Źródło: https://www.ifrahlaw.com/ifrah-on-igaming/minnesota-phases-out-state-lottery-operated-online-games/


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj