Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Koniec gry w Lotto przez internet w Minnesocie z powodów prawnych

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015, , Udostępnij:

Minnesota Lottery wprowadziło możliwość gry w Lotto przez internet i to rozwiązanie cieszyło się dużą popularnością. Jednak politycy zdecydowali w 2015 roku, że to koniec gry przez internet w tym stanie USA.

W Usa w procesie legislacji doszło do zawieszenia możliwości gry online w Minnesocie, gdzie prężnie rozwijała się tego typu loteria pod egidą Minnesota Lottery. Zarządcy dostali 4 miesiące na wyłączenie ze sprzedaży produktów dostępnych "bez kuponów" z natychmiastową wygraną. Opóźnienie związane jest z tym, że loteria musi zakończyć swoje kontrakty z dostawcami technologii.

Decyzję tłumaczy się, że loteria ta za bardzo się rozwinęła swoim zasięgiem i dostępnością, co nie może być prowadzone bez specjalnego nadzoru. Minnesota w poprzednim roku stała się pierwszym stanem, gdzie zaczęto sprzedawać tego typu produkty przez internet z pominięciem popularnego Powerball. Zarządcy loterii twierdzą, że mogą pozwać teraz stan za straty, jakie wywoła tak szybkie wyłączenie usług. Mogą one sięgnąć nawet 12$ miliardów dolarów. Dodatkowo loteria może stracić całe kontrakty, gdy wyłamie się ze zobowiązań związanych z grą online.

Brokerzy Lotto online

Bana na organizację Lotto przez internet wykorzystują nieoficjalni brokerzy Lotto tacy jak TheLotter, czy Lotto.com. Brokerzy ci kupują kupony w imieniu swoich klientów, którzy odwiedzają ich strony w internecie. Zakup taki obarczony jest dodatkową prowizją, więc zakłady Lotto są droższe. Tego typu działalność nie do końca jest legalna w świetle prawa.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_State_Lottery


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj