Eurojackpot: 44 000 000 zł
Lotto: 11 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Kumulacja 7 000 000 złotych w Lotto


03.03.2015,


Kumulacja 7 000 000 złotych w Lotto

Prawdopodobieństwo, że wygrasz w Lotto to jak 1 do prawie 14 milionów. Przy wtorkowej kumulacji nie opłaca się więc wykupywać wszystkich możliwych losów, aby zapewnić sobie wygraną. Czy warto zagrać mimo to? Czy to Tobie dopisze szczęście?

A co zrobić żeby wygrać przynajmniej 24 złote za trafne wytypowanie trzech z sześciu numerów? Teoretycznie wystarczy wysłać 57 zakładów, jednak jest to wartość statystyczna i działa tylko w zakresie dużych liczb, czyli dużej ilości prób. Nawet jeśli zagwarantuje nam to wygraną to strata z bilansu wyniesie -147 zł. Właśnie dlatego rachunek prawdopodobieństwa nie pomaga zbytnio graczom. Oczywistym jest, że loteria nastawiona jest na zysk i tak skonstruowane są gry względem matematycznym szans. Dlatego różni gracze mają różne, czasami wyszukane metody. Czy działają? Zazwyczaj okazuje się, że nie. Im metoda gorsza tym częściej można o niej przeczytać. Na pewno nikt kto zna sposób na Lotto nie odda kury znoszącej złote jajka za darmo, w czynie społecznym. W takiej hipotetycznej sytuacji spowodowałoby to przecież, że duża ilość wygranych zagroziłaby loterii.

A dlaczego mamy kumulację w dzisiejszym losowaniu? Według mechanizmu tej gry, gdy nikt nie trafi szóstki to część puli przechodzi na następne losowanie, na podwyższenie wygranej pierwszego stopnia. Od ostatniej rozbitej kumulacji szóstki nie trafiono w trzech losowaniach, gdy była warta gwarantowane 2 mln zł, potem 3 i 5 mln zł. Aby spróbować swoich sił możesz zakupić jeszcze dzisiaj kupon aż do wieczornego zamknięcia kolektur. Koszt takiej rozrywki to 3 zł za los.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj