Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Kumulacja w Powerball osiągnęła już 1,4 miliarda dolarów!


Opublikowano: 12.01.2016,

W przypadku trafienia 5 szczęśliwych liczb i jednej dodatkowej, jednorazowa wypłata może wynieść aż 868 milionów $. Po wygranej można wybrać też opcję wieloletnich wypłat wtedy dostaniemy dokładnie tyle ile wyniesie kumulacja czyli 5,6 miliarda złotych. Czy już w środę ktoś na świecie stanie się multi miliarderem za sprawą Powerball? Ta kwota jest tak wielka, że aż strach ją wygrać.. a ona nadal rośnie!!


Aktualną kwotę kumulacji Powerball sprawdzisz na oficjalnej stronie loterii.

Prawdopodobnie kwota wygranej jeszcze znacznie urośnie, a gdy nikt nie trafi w losowaniu szczęśliwych liczb aż strach się bać o jakich kwota mowa. Czy można sobie w ogóle wyobrazić jak to jest wygrać prawie 6 miliardów złotych? Jest to spora część deficytu budżetowego całej Polski (rocznego). Miliony ludzi w USA i nie tylko spróbują swoich szans w tej loterii, aby dostać część tego gigantycznego tortu. Środowe losowanie przyniesie największą kumulację Powerball w historii tej gry i całego świata.

W sobotę były duże szanse, aby ktoś w końcu zgarnął poprzednią rekordową kumulację, jednak nic z tego. Tego dnia padły liczby 16, 19, 32, 34, oraz 57. Szanse na wygranie w Powerball są bardzo małe i wynoszą tylko 1 do 290 milionów. To dwieście razy trudniej niż w rodzimym Lotto! Jednak kwota wygranej rozbudza pożądanie.

Sprzedaż kuponów Lotto osiąga tak wielkie ilości, że kwota przewidywanej kumulacji jest ciągle modyfikowana. Na sobotnie losowanie zwiększała się trzy razy. Całkiem możliwe, że i tym razem kwota będzie jeszcze wyższa. W końcu do losowania mamy jeszcze całe 24 godziny. Pierwsze informacje mówiły o 1,3 mld $, a obecnie jest to 1,4 mld $.

Obecna kumulacja powoduje, że rekordy z roku 2012 bledną w jej blasku. Oprócz samej kumulacji, kwota jednorazowej wypłaty też będzie rekordowa. Nie wiadomo jednak czy ktoś kto wygra zdecyduje się na odebranie takich wielkich pieniędzy jednorazowo. Co potem z nimi zrobić i jak żyć?

Punkty lotto Powerball przeżywają istne oblężenie mimo minimalnych szans na wygraną. Prawdopodobnie można wymyślić tysiące różnych porównań objaśniających jak mała jest to szansa. Przykładowo, szansa na zostanie prezydentem USA jest większa niż wygranie w Powerball'a (z uwaga na ilość mieszkańców USA). Jednak nie wiadomo jak mocno będzie się chciało przekonać ludzi o bezsensowności gry w tę grę to nie zmieni to faktu, że najbardziej pesymistyczne osoby ustawią się wieczorem w kolejce po zakup swojego kuponu. Nie wiadomo nawet czy wszyscy zdążą.

Dlatego wszystkim chętnym w USA zaleca się wcześniejsze kupno losów, kolektury są zamykane ok. 22 godziny tamtejszego czasu.

Na punkcie kumulacji w Powerball'u oszaleli także sąsiedzi USA - Kanadyjczycy. Wielu z nich przekracza granicę, aby legalnie zagrać w tę grę. Co prawda wiele podmiotów w Stanach umożliwia grę Kanadyjczykom przez internet jednak według prawa nie jest to do końca legalne, a ponadto nigdy do końca nie wiadomo, czy kupon został rzeczywiście zakupiony.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj