Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Loteria paragonowa od lipca


27.01.2015,


Loteria paragonowa od lipca

Jak wiadomo loterie to nie tylko gry liczbowe. Okazuje się, że nad pewną loterią pracuje Ministerstwo Finansów. Jej podstawowym mechanizmem będzie comiesięczne nagradzanie kilku osób z tych, które podczas zakupów zabierają ze sobą paragony. Ma to się odbywać w formie losowania, a start zaplanowano na lipiec bieżącego roku.

W loterii konsumenckiej obecnie mówi się o nagrodach rzeczowych, a nie jak to ma miejsce w Lotto - pieniężnych. Mowa tutaj m.in. o samochodzie osobowym raz w miesiącu i innych nagrodach typu tablet czy laptop dwa razy w miesiącu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na nagrody może być przeznaczone nawet 100 000 złotych miesięcznie. Jak skomentował Jacek Kapica (wiceminister finansów) dla IAR, tego typu rozwiązania sprawdziły się już w wielu innych państwach. Działania te mają na celu spopularyzowanie wśród Polaków zabierania paragonów podczas nabywania produktów. Wiąże się to w następstwie ze zmniejszeniem szarej strefy w polskiej gospodarce, która od lat w niej tkwi po uszy. Oczywiście dla budżetu państwa oznacza to zwiększone wpływy z podatku VAT. Przykładowo w Słowacji, po pół roku od rozpoczęcia podobnej akcji wpływy wzrosły znacząco. Co więcej świadomość konsumentów względem tych wpływów wzrosła diametralnie.

Od kilku lat każdy z nas zapewne spotkał się z akcją "Weź paragon". Uświadamia ona naszym obywatelom, że paragon jest podstawą reklamacji i zdecydowanie ułatwia dochodzenie swoich praw. Jest to także dowód uczciwości sprzedawcy co w dłuższej i szerszej perspektywie powoduje zdrową konkurencję na rynku i każdy ma takie same szanse by się wybić ze swoim produktem. Ministerstwo finansów dalej argumentuje, że takim działaniem ułatwiamy sobie porównywanie cen oraz zmniejszamy szarą strefę. Wspomniana akcja jest prowadzona w okresie ferii oraz wakacji przez urzędy skarbowe w całej Polsce. Nasuwa się jedynie pytanie czy państwo nie powinno najpierw zmniejszyć obciążenia podatkowe nakładane na przedsiębiorców, czyli zapobiegać zamiast leczyć.

Wracając do loterii były one organizowane np we Włoszech, Chinach, Grecji czy Słowacji. Są one skierowanie przede wszystkim do odbiorców tych usług, w których segmencie jest duże ryzyko braku wystawiania dowodów sprzedaży. Nie wiemy jeszcze jak będzie przebiegać sama loteria. Wiadomo, że będzie specjalna strona internetowa do zgłoszeń, na której będzie trzeba wypełnić odpowiedni formularz podając swoje dane osobowe oraz numer paragonu fiskalnego z kodem kasy. W przypadku braku dostępu do internetu rozważane są inne opcje - pobieranie formularzy bezpośrednio w sklepach czy od organizatora.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Lotto zdrapki - Czarna Perła warta 200 tys. złotych
Nowszy artykuł: Wygraj 9 000 000 zł w czwartek - Lotto
kalendarz lotto

Reklama

NewsyListopad zaczyna się od wygranych w Eksta Pensji i Lotto Plus!

Od dużych wygranych w Lotto Plus oraz Ekstra Pensji p.. | 05.11.2018


Wracają Zakłady Specjalne Lotto w dniach od 11 października do 10 listopada 2018!

Po dziesięciu lat wraca gra liczbowa Zakłady Specjalne! Ile będzie kosztować z.. | 06.10.2018


Graj w Lotto i wygrywaj - nowa promocja od 30 sierpnia!

Loteria promocyjna podobna do loteriady, dostępna dla Graczy kupujących zakłady.. | 03.09.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl