Eurojackpot: 340 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Muzyk pójdzie siedzieć za oszustwa Lotto


Opublikowano: 02.06.2016,

W końcu udało się skazać oszusta, który żerował na ludzkiej naiwności i chęci zysku. Pomimo to zostaje ich jeszcze wielu na świecie i celują głównie w osoby starsze, które nie dysponują wielkimi pieniędzmi.

Oszust był muzykiem i był odpowiedzialny za oszustwa opiewające na 500 tys dolarów czyli ponad 2 miliony złotych. Został skazany na 3 lata i 5 miesięcy więzienia. Mężczyzna ma 26 lat i przyznał się, że pracował z innymi osobami, które dzwoniły po całym kraju i przekonywały starsze osoby, że wygrały miliony w Lotto.

Ofiary były informowane też, że muszą wpłacić kilka do kilkunastu tysięcy dolarów, aby pokryć koszty podatkowe i realizacji wygranej. Pieniądze często były wysyłane zwykłą pocztą, poza tym także w sposób elektroniczny. Następnie muzyk dzielił się łupem ze współpracownikami.

Teraz chciałby, żeby poszkodowani mu wybaczyli. Jego poczynania były wyjątkowo bezczelne, numery telefonów wyglądały na krajowe ale pochodziły z Jamajki. Celował głównie w starsze osoby, które łatwiej oszukać. Wiara starszych ludzi dochodzi wręcz do absurdalnych poziomów więc uczulajmy swoich rodziców i dziadków na tego typu oszustwa finansowe.

pewna starsza pani wysłała oszustom 127 000 $ w ponad 97 transakcjach bankowych. Dla tego celu wyciągnęła wszystkie swoje oszczędności i wzięła dodatkowo kredyty! Ta pani uważała się wcześniej za bardzo inteligentną kobietę działającą w wielu dziedzinach codziennego życia. Teraz cierpi przez swoją głupotę, i cierpi jej rodzina. Oszuści nie przestawali dzwonić nawet po tym jak przestała wysyłać pieniądze na rzekomy odbiór wygranej Lotto.

Teraz sprawca tych oszustw przesiedzi pierwsze lata życia swojego nienarodzonego syna. Będzie musiał też odpracować większość szkód jakie narobił oraz oddać swoje oszczędności na ich pokrycie.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj