Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Największa afera lotto - wiedział jakie liczby padną!


Opublikowano: 17.07.2015,

Największa afera lotto - wiedział jakie liczby padną!

Jak wygrać na loterii? Wprowadzić wygrywającą kombinację liczb tuż po losowaniu gdy ta już jest znana. Metoda dostępna tylko dla niezabezpieczonego systemu informatycznego i sprytnego pracownika. Tak stało się w USA w Hot Lotto.

Stało się to dość dawno bo w okolicach Bożego Narodzenia 2010 roku, ale rozgłos wciąż pozostał ponieważ niedawno zaczął się proces jednego z pracowników. Jest to pierwsza i największa tak poważna sprawa dotycząca złamania zabezpieczeń loterii i oszukania jej w celu uzyskania korzyści majątkowych. Jakieś dwa dni przed gwiazdką Eddie Tipton spacerował już z wygrywającym kuponem opiewającym na 16,5 mln dolarów w kieszeni!. Kierował się właśnie do kolektury, aby potwierdzić swoja wygraną.. ale on już wiedział i nie potrzebował wcale szczęścia. Wszystko było częścią jego misternego planu, chociaż ciężko w to uwierzyć. Miesiąc wcześniej wprowadził swoje liczby do systemu komputerowego loterii w specjalnym pokoju losowań, do którego miał dostęp. A przynajmniej tak twierdzą śledczy prowadzący sprawę.

Tipton uważa, że oskarżenie go o ten czyn ma jakieś inne niejasne podstawy. Dodatkowo zarządcy loterii musieli w końcu znaleźć osobę, która dokonała włamu i według niego posądzili nie tego kogo trzeba, zamierza się bronić bo uważa się za niewinnego. Został aresztowany dopiero 15 stycznia 2015 roku, czyli ponad cztery lata po wielkiej wygranej, co budzi kolejne podejrzenia. Został aresztowany pod zarzutem defraudacji, co było dla niego szokiem. Tipton ma 52 lata, jest bezrobotny i podobno utrzymuje się z oszczędności. Jego proces miał zacząć się 13 lipca. Policja podobno dysponuje nagraniem jak nabywa kupon Hot Lotto, rozpoznano jego głos w kolekturze. Został tez oskarżony o nadużycie zabezpieczeń w siedzibie loterii i użycie wspólnika - bliskiego znajomego do pobrania kwoty wygranej, aby nie rzucać na siebie podejrzeń. Historia Eddiego może okazać się historią o największym skoku na kasę loterii w historii świata. Czy mógł to zrobić jeden człowiek, śledczy wierzą, że ktoś musiał mu pomagać.

Eddie był wieloletnim pracownikiem organizacji, która nadzorowała szereg loterii organizowanych w Stanach Zjednoczonych. Twierdzi, że brał bardzo na poważnie swoją pracę i nie miał powodów by marzyć o pieniądzach. Nie miał powodów by zaryzykować i zmarnować sobie całe życie.

Jednak wiadomo, że 20 listopada udał się do tajemnego, zabarykadowanego pokoju, w którym był komputer hot lotto. Dostęp tam miał tylko on i czterech jego kolegów. Oficjalnie udał się tam, aby zaktualizować system do czasu zimowego, ale śledczy twierdzą, że grzebał przy monitoringu i wyłączył kamery. Niestety nie wszystko widać na nagraniach, Tipton ustawił kamery tak, że nagrywały tylko po sekundzie na minutę. Tyle czasu mogło mu wystarczyć, aby użyć specjalnego programu zainstalowanego na przenośnej pamięci, który fachowo nazywa się "root-kitem". Wystarczyło by takie urządzenie podłączyć do portu usb co dałoby mu kontrolę nas systemem dzięki wykorzystaniu "backdoora" (tzw. tylne drzwi do włamań) zostawionego podczas projektowania tegoż systemu. W takiej sytuacji mógł manipulować numerami loterii bez żadnego śladu.

Wiadomo, że podejrzany zna się na tego typu programach crackerskich. prowadził nawet prezentacje o niebezpieczeństwach z tym związanych. Pokazywał niektóre szczegóły, a więc został uznany za człowieka, który ma obsesję na punkcie łamania zabezpieczeń informatycznych. Tipton nalega, że to nie on kupił wygrywający kupon, a zrobił to jakiś nieznajomy, którego dokładnie nie widać na taśmie z monitoringu. Uznaje oskarżenie go za przejaw szukania winnego na siłę jako, że miał dostęp do szczelnie chronionego systemu. Nie zapominajmy jednak, że nie tylko on miał dostęp, a został oskarżony jednoznacznie. Jego znajomy, który pomagał odbierać nagrodę ma także postawione zarzuty.. Jak to się skończy? Na pewno Was poinformujemy w przyszłości.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj