Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Perypetii z ustawą hazardową ciąg dalszy


23.10.2015,


Perypetii z ustawą hazardową ciąg dalszy

Ustawa hazardowa została znowelizowana w wakacje jeszcze, gdy urzędował Bronisław Komorowski. Jednak nie przyniosła ona dobrych wieści dla graczy lotto, ponieważ nie uregulowano kwestii gry w internecie przez oficjalne źródło. W nowelizacji ustalono nowe zasady podatkowe oraz umożliwiono łatwiejsze wchodzenie obcych spółek hazardowych do Polski. Problem w tym, że ustawa nie była notyfikowana przez UE.

Ustawa ta już od kilku lat sprawia problemy grającym online. Są ścigani, mimo tego, że niektórym udaje się uniknąć kary mając dobrych prawników, którzy są w stanie udowodnić ułomność ustawy. Problemy mają też pokerzyści, którzy są absurdalnie ścigani we własnych domach. A przecież poker jest uznawany na prawie całym świecie za sport, ponieważ czynnik losowy w tej grze jest niski.

19 października (poniedziałek) odbyła się konferencja naukowa pt. „O skutkach braku notyfikacji przepisów technicznych ustawy o grach hazardowych dla wymiaru sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej”. Organizatorem była PAN. Celem spotkania było dokształcenie się prawników, którzy na co dzień muszą wydawać orzeczenia w tych trudnych sprawach. Przedstawiono interpretacje w związku z brakiem notyfikacji i możliwe procedury do zastosowania przez sądy. Nic ciekawego nie powiedziano na temat przyszłości tej ustawy.

Ustawa była notyfikowana przed skierowaniem do sejmu. Tam jednak uległa dalszemu przekształceniu po wprowadzeniu licznych poprawek i powinna być notyfikowana po raz kolejny, przy czym co do tego nie ma pełnej zgodności. Jeden z występujących, prof. Leszek Wilk uznał, że ustawa w obecnym kształcie kamufluje rzeczywisty charakter zawartych w niej kar pieniężnych. Brak w ustawie domniemania niewinności, a w administracji panuje nieporządek - wydawane są odmienne wyroki w podobnych sprawach, przez różne sądy. Obecnie wygląda to tak, jakby polskie ustawodawstwo uznawało hazard internetowy za bardziej uzależniający.

Na konferencji pojawiły się uzasadnione głosy, że zakaz gier hazardowych w tym pokera w celach towarzyskich jest rażąco nieracjonalny. Nie ma żadnego uzasadnienia takiego działania, aby niepokoić obywateli nalotami w prywatnych mieszkaniach. Stwierdzono, że polskie sądy boją się uniewinniania. Kwestia kiedy zagramy legalnie online i w domu pozostaje nadal otwarta, ale widać światełko w tunelu.

Na podstawie wolnypoker.org


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Gracze z Illinois muszą jeździć do innych stanów, aby zagrać w Lotto
Nowszy artykuł: Dzisiaj do wygrania w Lotto - 5 000 000 zł
kalendarz lotto

Reklama

NewsyW piątek 1 lutego 2019 w Eurojackpot 240 mln złotych do wygrania

Rośnie kolejna duża kumulacja Eurojackpot. ! lutego .. | 28.01.2019


Zdrapka Kopalnia Diamentów wraca na życzenie Graczy

Totalizator Sportowy na życzenie Graczy wznawia zdrapkę Kopalnia Diamentów, kt.. | 23.01.2019


Okres promocyjny Multi Multi na 6 skreślen

Od 15 stycznia do 17 stycznia 2019 r. za wygrane w Multi Multi na 6 skreśleń wyg.. | 16.01.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl