Eurojackpot: 150 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Podsumowanie tygodnia - ostatnie losowanie jokera, kumulacja 13 mln i wygrane


31.01.2015,


Podsumowanie tygodnia - ostatnie losowanie jokera, kumulacja 13 mln i wygrane

Mijający tydzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W wielu grach losowych padły wygrane - np. w Mini Lotto (ponad 10 wygranych), w Kaskadzie. Odbyło się ostatnie losowanie Jokera. Dzisiaj jeszcze czekają nas emocje podczas gry w Lotto - kumulacja na sobotę wynosi 13 mln złotych.

W Lotto kumulacja - 13 000 000 złotych!

Przede wszystkim kumulacja w grze Lotto, która nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością, urosła do wielkich rozmiarów - można już wygrać 13 000 000 złotych. Ilość cyfr w tej kwocie robi wrażenie. Urosła ona w tym tygodniu najpierw z 7, a potem 9 mln do obecnych rozmiarów. Gdy ktoś zgarnie całą pule (a potrzeba do tego mieć poprawne 6 liczb z 49 - jako jedyny zakład, inaczej pula się dzieli), będzie miał niemało myślenia na temat co zrobić z taką ilością pieniędzy. Nie na darmo się mówi, że grając w gry liczbowe ma się nie jeden, a dwa problemy: jak poprawnie wytypować liczby, i co jak wygram? Na szczęście mało kto z graczy może mieć takie problemy. Losowań Lotto odbywa się około 150 w roku, a głównych wygranych jest jeszcze mniej. Biorąc pod uwagę niskie prawdopodobieństwo, można szczerze sobie powiedzieć, że wygrana zależy od szczęścia. Jednak być może już dziś kogoś to szczęście odwiedzi i obdarzy szczodrze. Wpłacając wygrana pomniejszoną o podatek (11,7 mln zł) na konto oszczędnościowe, można żyć z odsetek około 15 do 20 tys. złotych (zależnie od banku i koniunktury).

30 stycznia 2015 r. odbyło się ostatnie losowanie Jokera

Wraz z końcem stycznia kończy się także podróż Jokera przez świat gier liczbowych w Polsce. Po tym dniu już nie zagrasz w tę grę, gdyż została wycofana z oferty organizatora. Joker był nową twarzą starej i lubianej gry Twój Szczęśliwy Numerek (TSN). TSN zamienił się w znanego nam Jokera 9 kwietnia 2010 roku. Po prawie pięciu latach żegnamy się z nim, a bilans jest dość ciekawy. Tylko 11 osobom udało się trafić wygraną I stopnia. Warto wiedzieć, że rekord wypłaty wyniósł ponad 5 mln złotych. Niedawno też padła ostatnia kumulacja - gdyby nie ten fakt zostałaby ona rozdzielona pomiędzy graczy z ostatniego losowania. Teoretycznie więc najwartościowszym momentem do gry byłoby wtedy ostatnie losowanie w historii! Trzeba przyznać, że kumulacje w Jokerze rosły bardzo wolno (przykładowo ponad 100 losowań), a trafić nie było łatwo. Możliwe, że dlatego spadała popularność tej gry, a prawdopodobny efekt widzimy obecnie..

Ciekawe liczby w Mini Lotto i 14 głównych wygranych

W tym tygodniu (do piątku) padło już 14 głównych wygranych w Mini Lotto, grze której kupon można nabyć już za 1,25 zł. 11 piątek zanotowano w piątek (sic!) 30 stycznia 2015 roku, gdy padły następujące liczby: 13, 15, 17, 19, 21. Jest to dość ciekawa sytuacja, gdyż padło pięć nieparzystych liczb, i wszystkie oddalone od poprzedniej o dwa oczka! Pamiętajmy jednak, że każda kombinacja liczb jest tak samo prawdopodobna do wylosowania. Dlaczego padło aż 11 piątek? Otóż taki schemat zaznaczania liczb jest dość popularny - wynika z przekory grającego, braku pomysłu itp. Dodatkowo ciekawie układają się na kuponie. A ile wygrał każdy z jedenastu "szczęśliwych" graczy? Otóż kwota za piątkę wyniosła 18 702,80 zł.

Źródło informacji: lotto.pl


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj