Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 3 000 000 zł

Prezydent Komorowski podpisał nowelizację ustawy hazardowej


Opublikowano: 09.08.2015,

Prezydent Komorowski podpisał nowelizację ustawy hazardowej

Jeszcze zanim nastąpiła zmiana warty na pozycji Prezydenta Polski, Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która wprowadza zmiany w dotychczasowej ustawie o grach hazardowych. Ustawa została przegłosowana w sejmie 12 czerwca 2015 r.

Jeszcze do końca nie wiadomo co ta ustawa wprowadzi dobrego w świecie gier dla nas czyli klientów. W nowelizacji zawarto dokładniejsze zasady opodatkowania gier. Ułatwiono firmom spoza Polski wejście na nasz rynek. Ustawa ma także pozwalać na szybszą ocenę czy dana gra może być zaliczana do grupy "hazardowych".

Ciężko przewidzieć jaki krok wykonają tak dobrze znane w Polsce firmy, które np. zajmują się bukmacherką. Czy w związku z nowym prawem zdecydują się na uzyskanie polskiej licencji co by graczom pozwoliło na legalną grę? Nie wiadomo czy będzie się to opłacać europejskim organizatorom zakładów i gier, a w konsekwencji czy gracze będą w końcu mogli normalnie, zgodnie z prawem wolności i europejskim prawem pograć w swoim kraju, nie czując się jak przestępcy. Niektórzy gracze przewidują, że teraz gdy już doprecyzowano ustawę, duże firmy będą uciekać z naszego kraju i pogramy tylko w kilku, które będą mało atrakcyjne.

Wątpliwości narzuca także fakt, że pierwotna ustawa nie była notyfikowana przez Komisję Europejską. Nie wiadomo, więc czy znowu Polska nie będzie płacić kar za niezgodność z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej.. Trybunał Konstytucyjny uznał, że notyfikacja nie jest potrzebna do przestrzegania ustawy hazardowej.

Legalizacja na pewno przyda się graczom, którzy mają poważne dochody z gry np. w pokera. Obecnie muszą się bać kontroli skąd mają pieniądze, które wydadzą np na samochód czy inne dobra.

Zmiany w ustawie hazardowej

Podstawową zmianą jest umożliwienie działalności w grach hazardowych w Polsce spółkom mającym siedzibę poza terytorium naszego kraju, ale w granicach Unii Europejskiej. Ponadto:

- Sprecyzowano warunki jakie muszą być spełnione przez spółki prowadzące tego typu działalność.
- Zmieniono pozwolenia na poszczególne gry, np. urządzanie gier na automatach będzie możliwe tylko w kasynach.
- Będzie można kontrolować zmiany w kapitale zakładowym spółek prowadzących działalność hazardową.
- Wielkość, sposób zabezpieczenia finansowego opisywanych spółek.
- Sposób decydowania o zaliczeniu gry/zakładu do kategorii hazardowej.
- Podatki od gier.

Niestety nic nam nie wiadomo czy ustawa ta wprowadza możliwość prowadzenia gier Lotto w internecie.


Komentarze:

Avatar użytkownika skrypter
skrypter2016-07-07 13:21:56

gubię się już.. która to wersja, ta co teraz chcą wprowadzić?

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj