Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Mężczyzna przeżył uderzenie pioruna, a potem wygrał na loterii (Kanada)

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015, , Udostępnij:

Peter z Kanady może być najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi. Peter McCathie wraz ze swoją wspólniczką wygrał milion dolarów w Atlantic Lottery. Prawdopodobieństwo tej wygranej jest dość niskie (jak w polskim Lotto, czyli 1 do 13 983 816.)

To nie pierwszy raz, gdy Peter McCathie oszukał matematyczne założenia. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki w lotku jest mniejsze niż zginięcia w katastrofie lotniczej. A jeśli myślisz, że nieużywanie tego środka transportu Cię ratuje, to uświadom sobie, że śmierć w wypadku drogowym jest około kilkuset razy bardziej prawdopodobna.

Wracając do Petera: w wieku 14 lat zdołał oszukać przeznaczenie i przeżył uderzenie pioruna. Stało się to podczas wycieczki łódką. Tego dnia było bardzo słonecznie i na niebie była tylko jedna wielka biała chmura. Piorun pojawił się nagle spomiędzy drzew i uderzył go z wielką siłą. Warto tutaj nadmienić, że jego córka także przeżyła uderzenie innego pioruna, które nastąpiło podczas jej pracy w terenie. Jak podaje portal weather.com w swoich doniesieniach: matematyczka Sophie Leger obliczyła szanse na pojawienie się tych trzech wydarzeń (nie zapomnijmy o wygranej) w jednej rodzinie. Szansa wyniosła 1 do 2,6 biliona. Jest to liczba z dwunastoma zerami - 1 do 2 600 000 000 000. Coś takiego jest wręcz niemożliwe.

To pokazuje jak dziwnym aparatem matematycznym jest obliczanie szans. Codziennie ktoś na świecie wygrywa duże pieniądze. Ale w historii loterii odsetek tych ludzi jest bardzo mały. Peter razem z Dianą kupowali kupony Lotto co tydzień od roku. Prawdopodobnie po ich wielkiej wygranej Diana nie będzie prosić o podwyżkę w tym roku od Petera, który ją zatrudnia w sklepie.

W przypadku wygranej właściciel kolektury dostaje dodatkowo 10 000 $, dlatego Peter może się cieszyć nawet z wyższej wypłaty (jak się okazało, losy były kupowane u niego w sklepie). Jak mówił lokalnym gazetom, planuje teraz wziąć kilka dodatkowych dni wolnego i być może zabierze żonę do Ekwadoru na trzydziestą rocznicę. W takim przypadku warto by uważał na pioruny, które na północy Południowej Afryki występują nader często...

Źródło: Time.com - Canadian Lightning Strike Survivor Wins Lotto


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj