Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników Lotto.

Przeżył uderzenie pioruna, a potem wygrał na loterii


28.07.2015,


Przeżył uderzenie pioruna, a potem wygrał na loterii

Peter z Kanady może być najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi. Niedawno razem ze swoją wspólniczką wygrał milion dolarów w Atlantic Lottery, którego prawdopodobieństwo jest takie samo jak w polskim Lotto i wynosi 1 do 13 983 816. Ale to nie wszystko..

To nie pierwszy raz, gdy Peter oszukał matematyczne założenia. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki w lotku jest mniejsze niż zginięcia w katastrofie lotniczej. A jeśli myślisz, że nieużywanie tego środka transportu Cię ratuje to uświadom sobie, że śmierć w wypadku drogowym jest około kilkuset razy bardziej prawdopodobna.

Wracając do Petera - w wieku 14 lat zdołał oszukać przeznaczenie i przeżył uderzenie pioruna. Stało się to podczas wycieczki łódką. Tego dnia było bardzo słonecznie i na niebie była tylko jedna wielka biała chmura. Piorun pojawił się nagle z pomiędzy drzew i uderzył go z wielką siłą. To zapis tego co zapamiętał Peter. Warto tutaj nadmienić, że jego córka także przeżyła uderzenie innego pioruna, które nastąpiło podczas jej pracy w terenie. Jak podaje portal weather.com w swoich doniesieniach - matematyczka Sophie Leger obliczyła szanse na pojawienie się tych trzech wydarzeń (nie zapomnijmy o wygranej!) w jednej rodzinie. Wyniosła ona 1 do 2,6 biliona. Jest to liczba z dwunastoma zerami - 1 do 2 600 000 000 000. Coś takiego jest wręcz niemożliwe.

A jednak zdarzyło się, co pokazuje jak dziwnym aparatem matematycznym jest obliczanie szans. Codziennie ktoś na świecie wygrywa duże pieniądze. Ale w historii loterii odsetek tych ludzi jest bardzo mały. Peter razem z Dianą kupowali kupony Lotto co tydzień od roku. Prawdopodobnie po ich wielkiej wygranej Diana nie będzie prosić o podwyżkę w tym roku od Petera, który ją zatrudnia w sklepie.

W przypadku wygranej właściciel kolektury dostaje dodatkowo 10 000 $, dlatego Peter może się cieszyć nawet z wyższej wypłaty (jak się okazało losy były kupowane u niego w sklepie). Jak mówił lokalnym gazetom planuje teraz wziąć kilka dodatkowych dni wolnego i być może zabierze żonę do Ekwadoru na trzydziestą rocznicę. W takim przypadku warto by uważał na pioruny, które na północy Południowej Afryki występują nader często..


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj