Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Rekordowa kumulacja Powerball dla 3 osób!


Opublikowano: 15.01.2016,

Rekordowa kumulacja Powerball dla 3 osób!

Szczęśliwcy podzielą się dokładnie 1,5864 miliarda dolarów. Jeśli ktoś z nich wybierze wypłatę natychmiastową to otrzyma ok. 330 mln $. Jeśli zaś wybiorą sukcesywne wypłaty przez następne 29 lat to ostateczna kwota wyniesie aż ponad 500 mln $ na głowę!

Szkoda, że w Polsce nie ma takich kumulacji. Powerball jest specyficzny, szanse na wygranie są nikłe (200 razy trudniej niż w Lotto), a trzeba trafić 5 liczb z 69 i jedną dodatkową z 26 nazywaną właśnie Powerball'em.

13 stycznia 2016 została rozbita największa światowa kumulacja. Zarządcy loterii musieli dwa razy aktualizować spodziewaną kwotę ze względu na niesamowicie wysoką sprzedaż zakładów. Historyczne wygrywające numery to 4, 8, 19, 27, 34 oraz 10. Tak wielka kumulacja narastała dwa miesiące. Przez taki długi okres nikt nie potrafił trafić poprawnie wylosowanych wyników. Początkowa gwarantowana pula na najwyższe wygrane to 40 mln $ (w Polsce w Lotto - 2 mln zł).

W jednym ze sklepów, gdzie padła wygrana tego dnia sprzedano losy o wartości 12 tys. $. Właściciel sklepu nie zostanie z niczym - otrzyma 1 mln $ nagrody, która należy się sprzedawcy szczęśliwego kuponu. Mieszkańcy z osiedla tłumnie odwiedzają kolekturę, robią jej zdjęcia, gratulują pracownikom. A co z tymi co wygrali?

Póki co brak informacji na ich temat, ale wieczór losowania był na pewno dla nich bardzo trudny. Jak uświadomić sobie wygranie tak wielkiej kwoty pieniędzy? Z takimi pieniędzmi gracz mógłby dać po dolarze każdemu obywatelowi USA i jeszcze sporo by mu zostało dla siebie. To pokazuje skalę zrzutki jaką jest loteria liczbowa.

81 graczy na pewno gryzie się jak to się stało, że byli tak blisko. Nie trafili tylko jednej liczby. Na pocieszenie dostaną po milionie dolarów.. 934 osoby dostaną po 50 000 $ za trafienie czwórki z Powerball'em.

Gdyby w środę nikt nie trafił poprawnych liczb kumulacja sięgnęłaby 2 miliardów dolarów..


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj