Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

W które zdrapki obecnie warto grać?


Opublikowano: 21.03.2016,

W które zdrapki obecnie warto grać?

Obecnie na rynku można znaleźć dziesiątki zdrapek. Wchodzą nowe edycje starych produktów, ciągle pojawiają się nowe zdrapki lotto, choćby jak sławna już Giga Cash.

Sposób wprowadzania zdrapek na rynek

Bardzo często wydanie zdrapki nie kończy się na jednej puli losów i są one wprowadzane w kolejnych transzach po sobie. Każda transza ma dokładnie zdefiniowaną ilość wygrywających zdrapek i ich ogólną liczbę.

Przykładowo ostatnia transza zdrapki Krzyżówka z Serduszkiem została wprowadzona 28 stycznia 2016 roku i jest to trzecia transza. W każdej transzy do wygrania jest łącznie 9 727 500 zł przypadające na 6 000 000 losów. Stanowi to 53,39 % ceny wszystkich losów. Ponieważ są już transze ilości te należy pomnożyć razy trzy. Informacje tego typu znajdziemy na stronie lotto.pl/zdrapki.

Numery seryjne zdrapek

Teraz zastanówmy się nad taką rzeczą. Często transze zdrapek mają inne kolory jak np w pensjach. Kiedy w którejś transzy padnie główna wygrana już wiemy, że dany kolor nie przyniesie nam głównej wygranej (chyba, że jest ich kilka), więc teoretycznie nie warto jej kupować - chyba, że dla mniejszych wygranych.

Ponieważ zdrapki w prowadza się w transzach ciężko spodziewać się, że dwie główne wygrane będą miały bliskie sobie numery seryjne np 756 000 i 757 250. Co prawda są to domysły, ale tak nakazuje logika. Aby to sprawdzić warto pooglądać zdrapki wygrane, które są bardzo skrupulatnie dokumentowane wraz ze zdjęciami na stronie organizatora wspomnianej wcześniej.

Popularne zdrapki

Następną pomocną informacją dla nas może być data zakończenia emisji zdrapek czyli data po której terminal nie pozwoli jej już sprzedać. Kiedyś te terminy były podawane oficjalnie, a teraz chyba można je już tylko uzyskać u kolektorów. Wiedząc, że zdrapka zostanie niedługo wycofana ze sprzedaży i, że nie padły jeszcze wszystkie główne wygrane zwiększamy swoje szanse bo losów na rynku prawdopodobnie jest już mało.

Obecnie takie szanse mamy w zdrapkach, które (nieoficjalnie) kończą się 11 maja. Są to Szybkie 50, w których nie było głównej nagrody. Lotek, w którym są jeszcze 4 główne wygrane oraz Kocham Cię, gdzie też są 4 oczekujące nagrody.

Największa wygrana w zdrapce

Niedawno padł rekord polskiej wygranej pieniężnej w zdrapce - w Giga Cash. cały milion złotych trafił do kogoś, kto zakupił wartą 20 zł zdrapkę w Miastku! Gratulacje.


Komentarze:

Avatar użytkownika MarJan
MarJan2016-07-07 15:39:49

najciężej znaleźć stare lotki za złotówkę, jak ktoś mieszka na wsi pewnie znajdzie, w miastach szybko rotują

Avatar użytkownika franciszek2
franciszek22016-07-07 15:40:44

graj droższe zdrapki, za zeta się nie opłaca

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj