Eurojackpot: 140 000 000 zł
Lotto: 8 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Więcej losowań Ekstra Pensji od 11 września


16.08.2015,


Więcej losowań Ekstra Pensji od 11 września

11 września w tym roku wypada w piątek, i będzie to pierwszy dzień kiedy odbędzie się dodatkowe losowanie gry liczbowej Ekstra Pensja. Łącznie będziemy mieli już trzy okazje co tydzień na wzięcie udziału w tej grze.

Ekstra Pensja będzie więc organizowana trzy razy tygodniu w dniach - środa, piątek i niedziela. Wszystkie losowania o tradycyjnej porze 21:40 na Tvp Info lub w internecie. Totalizator Sportowy zdecydował się na dodanie kolejnej szansy na wygranie 20-letniej pensji swoim graczom.

Dotychczasowe ciekawostki dotyczące gry:

- Rozdano już 31 wygranych I-go stopnia.
- Zobowiązania w związku z tymi wygranymi wyniosą więc ok. 33,4 mln zł.
- Gra rozpoczęła swój żywot w październiku 2014 roku.
- Gra wywodzi się ze zdrapek o podobnych zasadach dotyczących wypłacania wygranych.
- Gra na zachodzie jest znana od dawna pod pseudonimem "win for life".
- W obu Amerykach istnieje sposób wypłaty miesięcznej nagród ze wszystkich loterii (a nie tylko win for life), jednak gracze najczęściej wybierają opcję natychmiastowej wygranej co powoduje znaczne obniżenie wartości nagrody pieniężnej!
- Podatek od wygranej wynosi 10% więc realnie otrzymuje się 4 500 zł zamiast 5 000 zł miesięcznie.
- 10 razy łatwiej wygrać w Ekstra Pensji niż Lotto.

A jak zagrać? Zakład kosztuje 5 zł, więc przygotuj sobie odpowiednią kwotę. Musisz się też zastanowić czy zagrasz na chybił trafił czy sam wybierzesz liczby do zakładu? Potrzebujesz 5 liczb z 35 możliwych oraz jedną dodatkową z 4 możliwych. Możesz 4-krotnei zwiększyć szansę na wygraną kupując 4 kupony zawierające te same liczby 5 z 35 ale różne - wszystkie możliwe liczby 1 z 4. Koszt wyniesie wtedy 20 zł za 4 kupony. A teoretyczna szansa ok 40 razy większa niż w Lotto!

Gra z tego typu wygranymi wcześniej występowała w postaci zdrapek nazywanych Mega Pensją i Ekstra Pensją, bez możliwości wyboru liczb. Były to po prostu kartoniki z możliwością zdrapania odpowiednich pól. Jeśli grający pod warstwą zakrywającą miał odpowiednie kwoty wtedy wygrywał od razu nie czekając na losowanie, dlatego zdrapki maja w Polsce wielką popularność.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj