Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Wygrał w Lotto i zabili go dla pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016, , Udostępnij:

W USA, zwyczajem jest publikowanie twarzy i danych osobowych osoby, która wygrała na loterii. Często jest to warunek odbioru nagrody zapisany w regulaminie. Niestety, w niektórych przypadkach, może to prowadzić do tragicznych konsekwencji.

W poniedziałek, siedem osób w USA usłyszało zarzuty związane z zamordowaniem zwycięzcy jednej z loterii. Ofiarą był Craigory Burch Jr., 20-letni zawodowy kierowca, który dwa miesiące wcześniej wygrał w loterii 434 272 dolary. Wygrał te pieniądze, typując 5 liczb w losowaniu z 29 listopada poprzedniego roku.

Wśród podejrzanych są dwie kobiety, a wszyscy są bardzo młodzi, albowiem jedna z osób nie ma nawet 18 lat. Wszyscy są oskarżeni o morderstwo, kradzież z bronią w ręku i napaść. Według śledczych, Burch był "wybranym celem" przed zamachem.

Pewnego dnia, trójka zamaskowanych sprawców wtargnęła do domu Burcha. Wiedzieli o jego niedawnej wygranej. Postrzelili go trzykrotnie, a on zmarł na miejscu. Nie wiadomo dokładnie, jaki wkład w tę zbrodnię miała reszta oskarżonych osób, śledztwo nadal trwa.

Do zatrzymania sprawców doszło kilka tygodni po nagłośnieniu sprawy w mediach. Śledczy mówią, że dziewczyna Burcha była w momencie ataku w domu, i uciekła w poszukiwaniu pomocy. Napastnicy usłyszeli strzały z szotguna w stronę drzwi, które natychmiastowo wyważyli.

Burch prosił napastników, aby nie robili tego przy jego dzieciach. Chciał oddać im kartę kredytową, byleby się opanowali. Rzucił w stronę napastników swoje spodnie z portfelem. Jednak napastnicy, nie znajdując karty w spodniach, zastrzelili Burcha i uciekli."

Źródło: Cbsnews: Woman who killed $30 million lottery winner backs Florida bill that would keep names secret


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj