Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Zapłacimy kartą płatniczą w kolekturach Lotto


Opublikowano: 26.11.2016,

Zapłacimy kartą płatniczą w kolekturach Lotto

Płatności bezgotówkowe są bardzo popularne, szczególnie w Polsce. Przez lata rozwinęły się tak bardzo, że za warzywa warte kilka złotych możemy zapłacić kartą (ale to prawda - nie wszędzie). Ta szybka i nowoczesna forma płatności jednak od lat omija kolektury Lotto, oferujące produkty loteryjne tysiącom Polaków każdego dnia.

Jak się dowiedzieliśmy z sieci, być może już niedługo za zakład Lotto zapłacimy kartą? O takie rozwiązanie zabiega Ministerstwo Rozwoju, dlatego w przyszłym roku wszystkie punkty należące do Totalizatora Sportowego maja przyjmować płatności kartą bankową za zakłady gier liczbowych czy sprzedaż zdrapek. Póki co informacje te jednak są nieoficjalne.

Wiadomo, że MR wypowiedziało się w tej sprawie. TS podobno zobowiązał się do wprowadzenia programu pilotażowego zakładającego tego typu płatności w kolekturach. Co z tego wyjdzie może dowiemy się już niedługo, kiedy spotkamy w kolekturach plakietki znanych sieci kart. Wcześniej, na taki krok zdecydowała się Poczta Polska.

Uwaga na prowizje za płatność Lotto w poszczególnych bankach!!!

Mimo, że płatność kartą jest bardzo wygodna to jak każda róża posiada też kolce. Jeden z internautów zainteresowany tą nowinką znalazł w regulaminie jednego z banków taki zapis:

cennik banku

Jeśli dobrze rozumiemy to zakup w punktach hazardowych typu kolektura za pośrednictwem karty obarczony jest prowizją 5 zł! A jak to wygląda w waszych bankach? Oby to nie był popularny zapis w innych instytucjach bankowych. Jednak już teraz wiemy, że podobnie jest w Bzwbk.

Co z anonimowością Graczy Lotto?

Gracze lotto obawiają się też o swoją anonimowość w razie dużej wygranej. Nawet jeśli do dużej wygranej nie dojdzie to banki przecież sprzedaje dane swoich klientów, dzięki którym kupcy rozumieją w jaki sposób funkcjonują ludzie i jakie produkty można im zareklamować. Chyba nikt z nas nie chciałby żeby ktokolwiek, człowiek czy algorytm wykorzystywał tego typu wiedzę o zakupach.

Źródło: cashless.pl, zdjęcie cennika użytkownika Camis (disqus.com)


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj