Kumulacja Lotto: 7 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 110 000 000 zł

Zobacz na co ta rodzina wydała 429 mln $ wygranych w Lotto

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017, , Udostępnij:

Rok temu, w czerwcu życie rodziny Smithów z Trenton, Nowy Jersey, zmieniło się całkowicie po wygranej w Powerball. Kumulacja w tej grze wyniosła wtedy 429,6 miliona dolarów co daje około półtora miliarda złotych.

Szczęśliwa rodzinka to matka z siedmiorgiem dorosłych dzieci. Czy jest lepszy kandydat na wygranie tak wielkich pieniędzy? Co interesujące, zwycięzcy nie wydali pieniędzy na drogie nowe domy i sportowe luksusowe auta chociaż wystarczyłoby im aż nadto pieniędzy. Nie wydali też pieniędzy w bezsensowny sposób wypłacając się tuzinowi nowych członków rodziny, którzy poczuli w powietrzu pieniądz.

Oczywiście pofolgowali sobie trochę i wydali trochę pieniędzy na głupoty i swoją wygodę, ale to nie to co było najważniejsze. Zamiast tego te wielkie bogactwo ma posłużyć czemuś równie wielkiemu. Wypłata wygranej pieniężnej po podatkach wyniosła około 284 milionów dolarów.

Całą rodzina zgodnie przekazała część swoich udziałów celem stworzenia fundacji. W taki sposób chcą odwdzięczyć się przewrotnej fortunie. Fundacja charytatywna działa w Trenton ich rodzinnym mieście.

Rodzina uważa, że wybór wygrywających liczb był podyktowany dotykiem boskim i chcą coś zmienić w swojej okolicy żeby dobro wróciło do ludzi, w końcu to z opłat wszystkich graczy są wypłacane wygrane lotto. Jeden z członków rodziny argumentuje, że mógłby równie dobrze kupić jacht i wypłynąć na zawsze. Zamiast tego wolał poświęcić się pracy na rzecz innych - tak wielka wygrana to wielki fart i warto podzielić się z innymi.

Dzieci od małego były uczone żeby pomagać innym, kiedy odebrały nagrodę już dorosłe, wszyscy zgodnie postanowili pomagać dalej, nie uciekać w nowe bogate życie.

Fundacja swoim działaniem nie przekazuje bezpośrednio pieniędzy bo nie jest to efektywne. Zamiast tego inwestują w rozwój ludzi mieszkających w pobliżu, w ich edukację, w pomoc dzieciom, rozwój infrastruktury na osiedlach. Zamiast dawać pieniądze biednym aktywizują ich do normalnego życia. Miejmy nadzieję, że wraz z wielkimi wygranymi z Lotto będzie coraz więcej takich godnych naśladowania zachowań, też w Polsce.

Źródło: nytimes.com


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka7815.06.2017 0:00:47

Zachowanie godne naśladowania :)

Avatar użytkownika Admin
Admin16.06.2017 20:20:51

To prawda :)

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj