Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 150 000 000 zł

Programy do Lotto i gier liczbowych (desktop)

- oraz narzędzia wspomagające analizę gier losowych

W tej sekcji strony ściągniesz na swój komputer programy Lotto, które służą do generowania losowych kombinacji gier liczbowych do testów i przeróżnych badań nad losowością. Uzupełnieniem są inne programy do przetwarzania danych, czy też tworzenia kodów CSN gier liczbowych. Wszystkie programy są spakowane programem winzip, który obecnie jest obsługiwany domyślnie w systemie Windows.

Więcej na temat programów przeczytasz w artykule, opisano tam potrzebę używania dobrych generatorów w kontekście gier losowych i innych zjawisk losowych.

Ogólna instrukcja do programów

Autorem programów i specjalistą w tej dziedzinie jest Amadeus.

Generator Uniwersalny Isaac


Uniwersalny generator czyli możesz wybrać jakie zestawy potrzebujesz np. 10 z 80 lub 6 z 49, sortowane lub nie. Obsługa w pliku bat. Generator pseudolosowy oparty na kryptograficznie silnym silniku ISAAC+. Dzięki zastosowaniu zarodka inicjującego o objętości 8192 bitów program zapewnia niespotykaną szerokość generowania, dzięki czemu jest lepszy od innych pseudolosowych generatorów, które są słabo inicjowane. Jest to najlepsza propozycja dla tych, którzy nie mają dostępu do generatorów opartych na fizycznych zjawiskach losowych. Więcej przeczytasz w artykule Amadeusa. Nadaje siędo kążdej gry, także Eurojackpot czy Keno
Pobierz | Pobrano: 2153 razyGenerator plików binarnych Isaac


Generuje pliki binarne o zadanej wielkości, o losowej zawartości bitów z generatora ISAAC+. Pobierz | Pobrano: 1097 razyDwukierunkowy konwerter CSN <-> kod Graya


Konwerter między kodem CSN i kodem Graya oraz na odwrót. Kod CSN polega na zindeksowaniu wszystkich możliwych kombinacji danej gry. Np. w Lotto 1,2,3,4,5,6 to w CSN po prostu 1, ostatnia kombinacja będzie miała wartość 13 983 816. Kod Graya różni się od CSN tym, że kody różniące się od siebie o 1 różnią się też od siebie jednym bitem. W przypadku CSN różnica może być większa. Pobierz | Pobrano: 901 razyGenerator losowych CSN Lotto i Mini Lotto


Tym programem wygenerujesz losowe wartości kodów CSN dla danych gier. CSN to sposób zapisu kombinacji oznaczający indeks jednej ze wszystkich możliwości kombinacji w danej grze. Pobierz | Pobrano: 1117 razyKonwerter dwukierunkowy CSN dzies. <-> CSN bin. (6 z 49)


Konwerter między CSN dziesiętnym, a binarnym i na odwrót. Tylko dla kombinacji np. Lotto czyli 6 z 49. Pobierz | Pobrano: 1023 razyGen. losowych CSN Lotto i Mini Lotto w postaci 0/1


Generator tworzy losowe wartości CSN dla gier Lotto i Mini wyrażone w postaci ciągów zer i jedynek. Pobierz | Pobrano: 911 razyListFilter - program do czyszczenia list wyników & kombinacji


Program oczyszcza zapisane wyniki ze wszystkich znaków poza cyframi, wymusza separatory w postaci spacji i zapisuje każdą liczbę dwucyfrowo. Pobierz | Pobrano: 765 razyMultiGrayCSNConv - dwukierunkowy konwerter kombinacji "10 z 80" <-> kod Graya.


Programem tym można przekonwertować listę kombinacji 10 z 80 (czyli np. wyniki Multi Multi) na kod Gray-CSN czyli ulepszoną wersję kodu CSN. Można dokonać też konwersji odwrotnej. Pobierz | Pobrano: 914 razyGenerator losowych zestawów Multi (8 x 10 skreśleń)


Generator losowych zestawów Multi (8 zakładów po 10 skreśleń) zawierających wszystkie liczby z zakresu 1-80 losowo rozłożone. Pobierz | Pobrano: 1087 razyGenerator zestawów "SFORA"


Program generuje zatem 49 zestawów po 8 zakładów 6-skreśleniowych, a w każdym z tych zestawów brakować będzie jednej z liczb z zakresu 1-49; łącznie powstaną 392 zakłady 6-skreśleniowe. Pobierz | Pobrano: 878 razyLottoMultiKlastry - klastrowanie kombinacji Lotto i typów/losowań Multi.


Funkcja przyjmuje na wejście kombinację Lotto, oraz ilość żądanych klastrów (podziałów). Po otrzymaniu tych parametrów zwraca na wyjściu numer klastru do jakiego zostanie przypisana wejściowa kombinacja. Funkcja jest deterministyczna: Dla tego samego zestawu parametrów (kombinacja plus liczba klastrów) zwraca zawsze ten sam numer klastru. Zapewnia dobrą dyfuzję: kolejne kombinacje będą równomiernie "rozrzucone" po całym zakresie klastrów (charakterystyka pseudolosowa). Funkcja gwarantuje, że dystrybucja kombinacji pomiędzy zbliżone ilości klastrów (np. 10000 i 10001) będzie zupełnie inna. Zakres ilości klastrów: od 2 do 65535. Pobierz | Pobrano: 836 razyGenerator Multi: Zestawy szesnastozakładowe po pięć skreśleń w zakładzie.


Generator losowych zestawów Multi zawierających wszystkie liczby z zakresu 1-80 losowo rozłożone w zestawach szesnastozakładowcyh po pięć skreśleń w zakładzie. Pobierz | Pobrano: 1010 razyGenerator Multi: Zestawy dziesięciozakładowe po osiem skreśleń w zakładzie.


Generator losowych zestawów Multi zawierających wszystkie liczby. Zestawy dziesięciozakładowe po osiem skreśleń w zakładzie. Pobierz | Pobrano: 874 razy