Kumulacja Lotto: 3 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 220 000 000 zł

Zdrapki Lotto - które warto kupować?


Pokaż wygrywające zdrapki: Typ raportu:
Cena zdrapki:
W sprzedaży:
Generuj:
Aktualizacja: 25.06.2024

Dane są aktualizowane codziennie na podstawie wyprzedania zdrapek i innych obliczeń!


Lista - nowe zdrapki z 2024 r. oraz 2023 r.:

Potraktuj tę listę jako takie archiwum zdrapek online. Po wyborze odpowiedniej nazwy kartonika zostaniesz przekierowany na stronę ze szczegółowymi wygranymi danej zdrapki i instrukcją.

Ostatnie wysokie wygrane w zdrapkach (oraz gdzie) są pokazane na podstronie każdej zdrapki.

Zdrapki Lotto - FAQ

Każda zdrapka ma swoją nazwę, numer wydania oraz kod kreskowy wraz z ceną. Można znaleźć zdrapki w wielu cenach, odcieniach i kolorach. Póki co kształty są niezmienne - są to prostokątne kartoniki o różnej wielkości. Dotychczas nie spotkaliśmy zdrapek okrągłych lub trójkątnych. Warstwy ścieralne są zazwyczaj koloru szarego, lub w droższych produktach srebrnego. Zdarzają się zdrapki wielokolorowe, a nawet brokatowe.

Pamiętaj, że podczas wizyty w kolekturze możesz poprosić o konkretną zdrapkę - żeby sobie wybrać numer seryjny taki, jaki tobie się spodoba. Często losy są wystawione na witrynie i można je przejrzeć. Warto też polować na rzadziej dostępne, ale opłacalne zdrapki lotto. Zdrapki Lotto można kupić za 1 zł, 2 zł, 5zł, 10 zł, 20 zł, a nawet 30 zł.

Dlaczego zdrapki można kupić mając minimum 18 lat? Zdrapki są formą hazardu, czyli grą, która przynosi losowe wygrane. Tego typu gry w Polsce podlegają restrykcji zakazu sprzedaży osobom poniżej osiemnastego roku życia. Nie jest to produkt dla dzieci. Zdrapki uzależniają graczy.

Czy zdrapki Lotto można podejrzeć?

Zdrapek Lotto nie da się w żaden sposób prześwietlić. Zdrapki są zawsze testowane pod tym względem i są produktami bezpiecznymi. Więcej znajdziesz na ten temat na oficjalnej Stronie Totalizatora Sportowego, który do testów zatrudnia firmę poprzez przetarg. Zdrapek nie da się oszukać, a każda próba oszustwa może być uznana za przestępstwo. W przeszłości do oszustw ze zdrapkami w tle doszło m.in. w USA przez wadliwe lottomaty.

Które zdrapki warto kupować w 2024 r.?

W poszukiwaniu zdrapek, które są opłacalne często pomagają ich kolory - różne transze mają różne projekty kolorystyczne. Zdrapki te różnią się też przedziałami numeru seryjnego (są to tak zwane gorące przedziały). Analizując dane na temat tego, gdzie padły ostatnio wygrane i sprawdzając skan zdrapki (z oficjalnej strony http://www.lotto.pl/zdrapki) można wysnuć prawdopodobieństwo kupienia "pełnej" zdrapki.

Nie musisz jednak analizy prowadzić samodzielnie. Nasz ranking zdrapek analizuje różne czynniki i pokazuje tobie, które zdrapki najczęściej wygrywają.

Przy przeglądaniu katalogu zdrapek dowiesz się, jakie są aktualne wygrane, kiedy zaczęła się oraz kończy sprzedaż. Nasze archiwum zawiera dane z kilku lat.

Zależnie od transzy szanse na wygraną są różne i wahają się od 25% do 35%, a przeznaczana kwota na nie to od 60% do 70%. Liczby te mogą się znacznie różnić. Pamiętaj, że choćbyś kupił 1000 zdrapek Lotto to i tak nie masz gwarancji wygranej!

System na zdrapki

Nawet jeśli transze nie są jeszcze wyprzedane, to istnieją gry mniej lub bardziej opłacalne. Zależy to od struktury wygranych w zdrapkach. Przy analizie wygranych można przewidzieć, ile mniej więcej pada wygranych każdego stopnia w paczce zdrapek (paczka ma 100, 200, 50 szt. zależnie od ceny danej edycji). System polega na dokładnej analizie danych sprzedażowych i pozostałych pełnych losów.

Kiedy zdrapka wygrywa?

Zdrapki mają różne zasady, ale najczęściej polegają na znalezieniu pod warstwą ścieralną pasujących do siebie elementów lub liczb, które są przypisane zdrapce. Szczegółowy opis gry znajduje się na zdrapce. O wygranej zdrapce decydują też literki kontrolne. Zazwyczaj trzy takie same litery oznaczają wygraną, ale uwaga - wysokie wygrane mają różne litery kontrolne! Dlatego nie warto drapać zdrapek Lotto tylko dla sprawdzenia samych liter, bo można przypadkowo wyrzucić do kosza wygraną główną.

Co oznaczają litery kontrolne? Są one potrzebne sprzedawcom do potwierdzenia autentyczności zdrapki i wygranej w lottomacie. Jest to więc system walidacji na potrzeby systemu sprzedaży i wypłacania nagród ze zdrapek.

Jak sprawdzić wygraną w zdrapce

Na odwrocie zdrapki są przedstawione stopnie wygranych. W celu odebrania wygranej udaj się do punktu sprzedaży Lotto. Tam wymienisz zdrapkę na wygraną pieniężną. W przypadku większych wygranych może być konieczne udanie się do regionalnego oddziału TS.

Zdrapki nie mają gwarantowanych wygranych, co powoduje, że nie każda kupiona zdrapka się zwróci. Część jest całkowicie pusta bez wygranej. Jeśli jednak wygrasz, to nie musisz dzielić się z innym zwycięzcą.

Czas na odebranie wygranej ze zdrapki Lotto

Nagrodę pieniężna ze zdrapki można odebrać najpóźniej do trzydziestu dni od daty zakończenia sprzedaży danej transzy zdrapki. Warto jednak spieniężać ewentualne nagrody przed terminem ważności. W przypadku przeterminowania wygrywającej zdrapki, złóż reklamację w celu odebrania po terminie.

Kiedy wchodzą nowe zdrapki Lotto do obiegu?

Nowe zdrapki (daty wprowadzenia nowych zdrapek) są sukcesywnie wprowadzane na rynek, kiedy stare edycje mają mocno wyprzedany nakład lub kiedy pojawi się jakaś nowość. Nowością może być nowy wzór, sposób gry czy np. cena zdrapki.

Ta forma gry w Polsce cieszy się gigantyczną i wieloletnią popularnością. Polscy gracze po prostu lubią drapać. Dochody Totalizatora Sportowego z tytułu sprzedaży zdrapek Lotto stanowią znaczną część. Kto produkuje zdrapki Lotto? Produkcja jest zlecana poprzez przetarg organizatora gier liczbowych TS, i obecnie obowiązek ten należy do giganta branżowego - Scientific Games.

Terminy wycofania zdrapek są publikowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Zdrapki online

Na dzień dzisiejszy nie można kupować zwykłych zdrapek online. Ich rolę w internecie przejęły tzw. Gierki Lotto On-line, które są alternatywą dla papierowych, ścieralnych zdrapek dostepnych fizycznie w kolekturach.