Eurojackpot: 190 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Zdrapali 1000 zdrapek Lotek - ile wygrali?


29.01.2016,


Zdrapali 1000 zdrapek Lotek - ile wygrali?

Początkujący Youtuberzy w poprzednim swoim filmie kupili 1000 zakładów Lotto. tym razem postanowili zrobić to samo, ale ze zdrapkami - Lotek, która kosztuje 1 zł za zdrapkę.

Czy można dorobić się fortuny drapiąc popularne zdrapki? Autorzy sprawdzili to na podstawie zdrapki Lotek - taniej i popularnej. Sponsorem odcinka był Św. Mikołaj (na motocyklu). Wydatek wyniósł 1000 zł, a jaki był zwrot z wygranych? Dodatkowo doszło do małego zakładu - Kamil stwierdził, że prędzej trafi papierową kulką do wiadra niż wyjdą na plus z tych zdrapek.

Obejrzyj wideo z wielkiego drapania poniżej:

Film autorstwa "Bez Kanału"

Co prawda w mieście (Opole), w którym mieszkają nie ma wieżowców, ale znaleźli wieżę z której Kamil mógł wykonać swój rzut - wynik znajdziecie w powyższym wideo.

Niekryte zdumienie miała na twarzy Pani sprzedająca produkty Lotto w lokalnej kolekturze. Nie codziennie ktoś kupuje całą paczkę zdrapek, a co dopiero tysiąc sztuk Lotka.

Po zakupie pozostało tylko zdrapać wszystkie kupony. W grze tego typu chodzi o to żeby zdrapać przykryte lakiem pola. W tej konkretnej zdrapce trzeba znaleźć symbol słonika, a wygrana przypisana do symbolu będzie Twoja. Ile można wygrać? Jednorazowo od złotówki do nawet 40 000 zł.

Jak wspominają autorzy, badania wykazały, że pieniądze wcale szczęścia nie dają, a szczególnie te gigantyczne kwoty, z którymi nie wiadomo co zrobić. Często są źródłem wielu problemów i patologii, nierzadko doprowadzały do śmierci (z brawury czy nadużycia alkoholu).

Dlaczego więc ludzie grają w gry losowe? Wynika to z pewnego złudzenia, a właściwie błędu poznawczego. Loterie są tak skonstruowane żeby przynosiły zysk organizatorowi - tak samo zdrapki. Dlatego, np. w Polsce zwrot oscyluje w ok. 30 % wniesionych pieniędzy. Oznacza to, że w 70% czasu gry przegrywasz.

Ludzie to jednak istoty niedoskonałe i podczas przegrywającej serii zaczynają myśleć, że tym razem wygrają. Jest to tzw. efekt Monte Carlo często tłumaczony za pomocą serii w ruletce. To, że w ruletce pewien kolor występuje bardzo długo po sobie, nie oznacza, że w następnym rzucie trend się odwróci - bo kulka nie ma pamięci, a wynik rzutu jest losowy.

Ile autorzy filmu zarobili na tym eksperymencie ze zdrapkami? Sprawdź załączony film koniecznie!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Jak stracić przyjaciela przez wygraną w Lotto
Nowszy artykuł: Wyniki Lotto 30.01.2016 - kumulacja urosła do 7 mln zł!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyWypłata wygranej na kartę płatniczą lub konto w ofercie punktów Lotto!

Po pozytywnych testach, wygrane Lotto będzie można w.. | 16.09.2019


Wrześniowa promocja w Multi Multi na 7 skreśleń (2019)

W dniach od 10.09.2019 do 12.09.2019 wygrane w grze Multi Multi na 7 skreśleń b.. | 09.09.2019


Multi Multi dostępne w grze przez internet od 15 lipca 2019

Od 15 lipca 2019 roku możliwa jest gra w Multi Multi przez internet na gry.lotto... | 17.07.2019


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl