Strona www.wynikilotto.net.pl nie współpracuje z organizatorem gier liczbowych i loterii pieniężnych Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., który jest jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Zdrapali 1000 zdrapek Lotek - ile wygrali?


29.01.2016,


Zdrapali 1000 zdrapek Lotek - ile wygrali?

Początkujący Youtuberzy w poprzednim swoim filmie kupili 1000 zakładów Lotto. tym razem postanowili zrobić to samo, ale ze zdrapkami - Lotek, która kosztuje 1 zł za zdrapkę.

Czy można dorobić się fortuny drapiąc popularne zdrapki? Autorzy sprawdzili to na podstawie zdrapki Lotek - taniej i popularnej. Sponsorem odcinka był Św. Mikołaj (na motocyklu). Wydatek wyniósł 1000 zł, a jaki był zwrot z wygranych? Dodatkowo doszło do małego zakładu - Kamil stwierdził, że prędzej trafi papierową kulką do wiadra niż wyjdą na plus z tych zdrapek.

Obejrzyj wideo z wielkiego drapania poniżej:

Film autorstwa "Bez Kanału"

Co prawda w mieście (Opole), w którym mieszkają nie ma wieżowców, ale znaleźli wieżę z której Kamil mógł wykonać swój rzut - wynik znajdziecie w powyższym wideo.

Niekryte zdumienie miała na twarzy Pani sprzedająca produkty Lotto w lokalnej kolekturze. Nie codziennie ktoś kupuje całą paczkę zdrapek, a co dopiero tysiąc sztuk Lotka.

Po zakupie pozostało tylko zdrapać wszystkie kupony. W grze tego typu chodzi o to żeby zdrapać przykryte lakiem pola. W tej konkretnej zdrapce trzeba znaleźć symbol słonika, a wygrana przypisana do symbolu będzie Twoja. Ile można wygrać? Jednorazowo od złotówki do nawet 40 000 zł.

Jak wspominają autorzy, badania wykazały, że pieniądze wcale szczęścia nie dają, a szczególnie te gigantyczne kwoty, z którymi nie wiadomo co zrobić. Często są źródłem wielu problemów i patologii, nierzadko doprowadzały do śmierci (z brawury czy nadużycia alkoholu).

Dlaczego więc ludzie grają w gry losowe? Wynika to z pewnego złudzenia, a właściwie błędu poznawczego. Loterie są tak skonstruowane żeby przynosiły zysk organizatorowi - tak samo zdrapki. Dlatego, np. w Polsce zwrot oscyluje w ok. 30 % wniesionych pieniędzy. Oznacza to, że w 70% czasu gry przegrywasz.

Ludzie to jednak istoty niedoskonałe i podczas przegrywającej serii zaczynają myśleć, że tym razem wygrają. Jest to tzw. efekt Monte Carlo często tłumaczony za pomocą serii w ruletce. To, że w ruletce pewien kolor występuje bardzo długo po sobie, nie oznacza, że w następnym rzucie trend się odwróci - bo kulka nie ma pamięci, a wynik rzutu jest losowy.

Ile autorzy filmu zarobili na tym eksperymencie ze zdrapkami? Sprawdź załączony film koniecznie!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
AnulujStarszy artykuł: Jak stracić przyjaciela przez wygraną w Lotto
Nowszy artykuł: Wyniki Lotto 30.01.2016 - kumulacja urosła do 7 mln zł!
kalendarz lotto

Reklama

NewsyLoteria Świąteczna od 22 listopada do 31 grudnia 2018 r.!

Rusza kolejna edycja loterii świątecznej dla fanów .. | 22.11.2018


Lotto przez internet za sprawą usługi iLotto już od grudnia?

iLotto nowa usługa gry przez internet w gry losowe Totalizatora Sportowego wystar.. | 19.11.2018


Listopad zaczyna się od wygranych w Eksta Pensji i Lotto Plus!

Od dużych wygranych w Lotto Plus oraz Ekstra Pensji polscy gracze zaczęli jesien.. | 05.11.2018


Informacje

Kontakt

Copyright wynikilotto.net.pl © 2009-2018 | Polityka Prywatności & Informacje o Cookies | Źródło danych: lotto.pl