Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Zdrapali 1000 zdrapek Lotek - ile wygrali?


Opublikowano: 29.01.2016,

Początkujący Youtuberzy w poprzednim swoim filmie kupili 1000 zakładów Lotto. Tym razem postanowili zrobić to samo, ale ze zdrapkami - Lotek, które kosztują 1 zł za zdrapkę.

Czy można dorobić się fortuny, drapiąc popularne zdrapki lotto? Autorzy sprawdzili to na podstawie zdrapki Lotek - taniej i popularnej. Sponsorem odcinka był Św. Mikołaj (na motocyklu). Wydatek wyniósł 1000 zł, a jaki był zwrot z wygranych? Dodatkowo doszło do małego zakładu - Kamil stwierdził, że prędzej trafi papierową kulką do wiadra, niż wyjdą na plus z tych zdrapek.

Obejrzyj wideo z wielkiego drapania poniżej:


Film autorstwa "Bez Kanału"

Co prawda w Opolu, w którym mieszkają, nie ma wieżowców, ale znaleźli wieżę, z której Kamil mógł wykonać swój rzut - wynik znajdziecie w powyższym wideo.

Niekryte zdumienie miała na twarzy Pani sprzedająca produkty Lotto w lokalnej kolekturze. Nie codziennie ktoś kupuje całą paczkę zdrapek, a co dopiero tysiąc sztuk Lotka.

Po zakupie pozostało tylko zdrapać wszystkie kupony. W grze tego typu chodzi o to, żeby zdrapać przykryte lakiem pola. W tej konkretnej zdrapce trzeba znaleźć symbol słonika, a wygrana przypisana do symbolu będzie Twoja. Ile można wygrać? Jednorazowo od złotówki do nawet 40 000 zł.

Jak wspominają autorzy, badania wykazały, że pieniądze wcale szczęścia nie dają, a szczególnie te gigantyczne kwoty, z którymi nie wiadomo co zrobić. Często są źródłem wielu problemów i patologii, nierzadko doprowadzały do śmierci (z brawury czy nadużycia alkoholu).

Dlaczego więc ludzie grają w gry losowe? Wynika to z pewnego złudzenia, a właściwie błędu poznawczego. Loterie są tak skonstruowane, żeby przynosiły zysk organizatorowi - tak samo zdrapki. Dlatego, np. w Polsce zwrot oscyluje w ok. 30 % wniesionych pieniędzy. Oznacza to, że w 70% czasu gry przegrywasz.

Ludzie to jednak istoty niedoskonałe i podczas przegrywającej serii zaczynają myśleć, że tym razem wygrają. Jest to tzw. efekt Monte Carlo często tłumaczony za pomocą serii w ruletce. To, że w ruletce pewien kolor występuje bardzo długo po sobie, nie oznacza, że w następnym rzucie trend się odwróci - bo kulka nie ma pamięci, a wynik rzutu jest losowy.

Ile autorzy filmu zarobili na tym eksperymencie ze zdrapkami? Sprawdź załączony film koniecznie!


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj