Eurojackpot: 500 000 000 zł
Lotto: 4 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników Lotto.

Kumulacja jakiej świat nie widział - prawie 3 MLD złotych w Powerball!


08.01.2016,


Kumulacja jakiej świat nie widział - prawie 3 MLD złotych w Powerball!

Obywatele Stanów Zjednoczonych oszaleli na punkcie loterii Powerball. Losy kupują dosłownie wszyscy bowiem w sobotę padnie rekord kumulacji. W tym momencie naliczono już prawie 3 miliardy złotych (700 mln $).

Powerball jest grą oferowaną w 44 stanach i nie tylko. Dotychczasowy rekord wynosi 590,5 mln $ z maja 2013 roku. Losowania odbywają się w każdą środę i sobotę. Aby wygrać główną nagrodę trzeba trafić 5 liczb z aż 69 możliwych oraz dodatkową 1 liczbę z aż 26. Wyczyn to niemały dlatego kumulacje w tej grze są olbrzymie.

Obecne szaleństwo trwa od kilkunastu losowań. W sobotę może paść największa wygrana w historii świata w grze losowej. W przeliczeniu na polskie złote wyniesie około 3 miliardów lub nawet więcej! Rekord świata należy do innej gry - Mega Millions i wynosi 656 mln $. Tak duże wygrane są wypłacane przez wiele lat w formie rat. Można wybrać płatność jednorazową, ale wartość nagrody spada diametralnie. Szacuje się, że jednorazowa wypłata z sobotniego losowania może być nawet dwa razy mniejsza niż kumulacja.

Obecna seria kumulacji trwa już 18 losowań. Startowa gwarantowana kwota wynosi 40 mln $ i tyle wynosiła 7 listopada 2015 roku. Kioski, w których można kupić zakłady przeżywają oblężenie i mało kto przejmuje się faktem, że szansa na wygraną jest minimalna. Ostatecznie ktoś kiedyś musi trafić i zgarnąć niesamowitą kwotę pieniędzy.

Być może osoby, które trafiły w poprzednim losowaniu 5 liczb bez dodatkowej poprzestaną na swojej wygranej i już nie będą kupować kolejnych zakładów. Każda z nich dostała 1 000 000 $ za swoje trafne typy. Było piętnastu takich graczy, z różnych stanów.

Organizatorzy zalecają by nie czekać na ostatnią chwilę z zakupem kuponu. Ostateczny termin to 22:45 tamtejszego czasu ET. Szanse na główną wygraną w Powerball wynoszą jak 1 do 292 000 000. Jest więc ponad 20 razy trudniej niż w Lotto. Szansa, że wygra się cokolwiek wynoszą 1 do 25.

Ponieważ do soboty zostało trochę czasu, niektórzy przewidują przebicie kwoty 1 000 000 000 $..


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj