Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 18 000 000 zł

Światowy rekord kumulacji - prawie 1,9 mld dolarów w Powerball!


Opublikowano: 08.01.2016 (Zaktualizowano: 08.11.2022),

Obywatele Stanów Zjednoczonych oszaleli na punkcie loterii Powerball. Losy kupują dosłownie wszyscy bowiem w poniedziałek 7 listopada 2022 r. padnie rekord kumulacji. W tym momencie naliczono już prawie 9 miliardów złotych (1,9 mld $).

Powerball jest grą oferowaną w 48 stanach USA. Dotychczasowy rekord wynosi 1,58 mld z 2016 roku rozbite przez 3 osoby. Losowania odbywają się w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Aby wygrać główną nagrodę trzeba trafić 5 liczb z aż 69 możliwych oraz dodatkową 1 liczbę z aż 26. Wyczyn to niemały dlatego kumulacje w tej grze są olbrzymie.

Rekordowe losowanie miało odbyć się w nocy z 7 na 8 listopada, jednak aż do teraz nie odbyło się ponieważ jeden ze stanów nie dopełnił obowiązkowych procedur związanych z przekazaniem statystyk sprzedaży losów.

Poprzedni rekord powerball

Poprzednie szaleństwo od kilkunastu losowań. W sobotę może paść największa wygrana w historii świata w grze losowej. W przeliczeniu na polskie złote wyniesie około 3 miliardów lub nawet więcej! Poprzedni Rekord świata należy do innej gry - Mega Millions i wynosi 656 mln $. Tak duże wygrane są wypłacane przez wiele lat w formie rat. Można wybrać płatność jednorazową, ale wartość nagrody spada diametralnie. Szacuje się, że jednorazowa wypłata z sobotniego losowania może być nawet dwa razy mniejsza niż kumulacja.

Obecna seria kumulacji trwa już 18 losowań. Startowa gwarantowana kwota wynosi 40 mln $ i tyle wynosiła 7 listopada 2015 roku. Kioski, w których można kupić zakłady przeżywają oblężenie i mało kto przejmuje się faktem, że szansa na wygraną jest minimalna. Ostatecznie ktoś kiedyś musi trafić i zgarnąć niesamowitą kwotę pieniędzy.

Być może osoby, które trafiły w poprzednim losowaniu 5 liczb bez dodatkowej poprzestaną na swojej wygranej i już nie będą kupować kolejnych zakładów. Każda z nich dostała 1 000 000 $ za swoje trafne typy. Było piętnastu takich graczy, z różnych stanów.

Organizatorzy zalecają by nie czekać na ostatnią chwilę z zakupem kuponu. Ostateczny termin to 22:45 tamtejszego czasu ET. Szanse na główną wygraną w Powerball wynoszą jak 1 do 292 000 000. Jest więc ponad 20 razy trudniej niż w Lotto. Szansa, że wygra się cokolwiek wynoszą 1 do 25.

SuperKumulacja na Dzień Kobiet w Polsce (08.03.2014)

Totalizator sportowy postanowił dorzucić do puli losowania Lotto, które odbędzie się 8 marca 2014 roku dodatkową kwotę. Podobna akcja miała miejsce już w wigilię ubiegłego roku, gdy pula wyniosła 20 mln złotych. Z okazji dnia naszych pięknych Pań akcja zostanie powtórzona, z tym, że kwota nie jest jeszcze znana. Gdy pojawi się informacja poinformujemy o tym na naszej stronie z wynikami lotto. Tymczasem zapraszamy do oglądania losowań na żywo i oczekiwania na wyniki tuż po godzinie 14 oraz 22:15. Dzisiaj kumulacja w Lotto to aż 7 mln złotych!

Kumulacje przyciągają sprzedaż losów Lotto

Co sprawia, że kumulacje budzą aż takie emocje? Że słysząc o kolejnej rekordowej kumulacji, szybki krokiem udajemy się po kupon Lotto? Wizja wygranego miliona w totka działa na wyobraźnie. Wizja wygrania kilkudziesięciu milionów staje się czystą abstrakcją. Słodką, marzycielską, idealistyczną wizją, która kusi swoją siła nawet tych, którzy na co dzień twierdzą, że gra w Lotto to tylko podatek od głupoty, że oni nigdy nie udadzą się w kierunku kolektur Lotto. A jednak kupują kupon i skreślają sześć liczb, nerwowo wyczekując losowania.

Bardzo często mówiąc o kumulacji, zapominamy o tym, że pula pieniędzy dzielona jest po równo przez tych, którym uda się ustrzelić „szóstkę”. To dlatego rekordowa kumulacja nie tak mocno różni się od rekordowej wygranej w Lotto. Należy mieć to na uwadze grając systemowo - gdyby ktoś chciał skreślić wszystkie możliwe kombinacje w Lotto (co się wydaje niemożliwe czasowo, ale jednak jest taka ewentualność). Taki gracz mógłby stracić miliony gdyby nie wziął pod uwagę podziału nagrody. W związku z tym podział jest kolejnym przepisem, który w jakiś sposób wpływa na sprytne pomysły tego typu i je uniemożliwia.

Za przykład podziału kwoty wygranej w lotku może posłużyć data 9 kwietnia 2013 roku gdy szóstkę trafiły 3 osoby. W związku z tym zamiast 2 milionami złotych, każda z nich musiała się zadowolić kwotą 666 666,70 zł. We wrześniu 2007 roku szóstkę trafiło 9 osób dostając nagrodę w wysokości 456 tysięcy złotych. Jednak rekord należy do starszych czasów totolotka. W roku 1994 padło aż 80 głównych wygranych! W przeliczeniu na wartość po denominacji, każda osoba dostała tylko 10 tysięcy złotych.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj