Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Studenci opracowali system i wygrywali miliony w Lotto


Opublikowano: 24.01.2016,

Ile z nas nie marzyło o wielkiej wygranej w Lotto? Prawdopodobieństwo nie jest niestety po naszej stronie jeśli chodzi o grę w jakiejkolwiek loterii liczbowej. Mimo to wiele osób szuka różnych schematów w wynikach Lotto by przechylić szalę prawdopodobieństwa na swoją stronę..

Nie jest to łatwe, a co najgorsze - wręcz niemożliwe. Loterie są projektowane tak, by przynosiły organizatorowi zysk. Nie może wiec dojść do sytuacji, w której organizator zbankrutuje przez źle dobrane wysokości wygranych do szans.

Czasami jednak zdarza się tak, że projektant do końca nie przemyśli pewnych spraw, a wtedy mądrzy ludzie są w stanie to wykorzystać. Tak stało się w Usa, gdzie studenci elitarnego MIT zauważyli lukę w systemie, zrobili parę obliczeń i stwierdzili, że pewien sposób gry będzie dla nich zawsze na plus.

Studenci zagrali więc, i to nie raz. Grali raz za razem, pięknie wpisując się w maksymę, że "aby wygrać trzeba grać". W swoich wygranych uzbierali kwotę prawie 8 milionów złotych. Grali na loterii organizowanej w Massachusetts, a wszystko zaczęło się jak to zazwyczaj na studiach - od prostego projektu. Mieli oni za zadanie sprawdzić kiedy wygrywa się najwięcej w grze liczbowej. Po swoim odkryciu nie mogli nie wykorzystać przewagi.

Okazało się, że struktura nagród jest tak skonstruowana, że im większa kumulacja tym większe prawdopodobieństwo wyjścia z zakładu na plus. Wiadomo, że szanse na wygranie nagrody pierwszego stopnia są znikome, więc na niej w ogóle się nie skupiali. Za to wygrane z mniejszych trafień po podsumowaniu dawały ciekawe kwoty. I tak np. po zainwestowaniu 1000 $ w pierwszym losowaniu, "wyjęli" z gry 3000 $.

Zrobili to świadomie i z wykorzystaniem matematyki, która była tu bezbłędna. Szacunki mówiły, że przy inwestycji 100 tys. $ w losy powinni wygrać nawet 2 mln $. W ich sposobie gry jest coś bardzo interesującego. Fakt, że nikt nie trafi głównej nagrody powoduje, że wygrywają oni. Spowodowane jest to tym, że przypadku braku tej wygranej pieniądze na nią przeznaczone są wykorzystywane do podniesienia kwot wygranych za mniejsze trafienia!

Główna wygrana, coś nad czym głowią się gracze z całego świata spowodowało, że gra na loterii dla studentów z MIT stała się sposobem na życie. Zgłaszali się do nich nawet inwestorzy, którzy szybko chcieli podwoić wkład, dzięki czemu nie ryzykowali tylko swoich pieniędzy.

W czasie niektórych kumulacji okazało się, że ci cwani studenci wykupywali nawet 80% wszystkich losów. Zauważyły to organizatorzy loterii, ale nic tym nie zrobili. Dopiero po siedmiu latach zakończono tę farsę i grę anulowano. Władze nie reagowały, bo taki sposób gry zwiększał też ich wpływy, a zmniejszał wypłaty innych graczy.

Mądrzy studenci nie złamali żadnych przepisów i wygrali miliony dzięki swojej wiedzy. Mimo to wielu zarzucało im złodziejstwo, a przynajmniej niemoralne postępowanie.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj