Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Cudowne systemy lotto - czy istnieją?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023, , Udostępnij:

Nie wierz w systemy lotto, które są reklamowane jako skuteczne matematyczne rozwiązania. Takie systemy, stricte matematyczne nie przyniosą Ci wiedzy na temat przyszłych wyników lotto. Naciągacze często wykorzystują niewiedzę graczy na temat możliwości matematycznych w statystyce.

Raz na jakiś czas w internecie pojawia się wiadomość o tym, że genialny naukowiec rozwiązał problem lotto, i teraz jego system przynosi regularne dochody. Może być to pod postacią reklamy, czy artykułów sponsorowanych, albo na specjalnie spreparowanych stronach sprzedażowych. Pierwsze, co powinno zapalić u czytającego czerwoną lampkę, jest stosowany język wypowiedzi. Zazwyczaj jest bardzo reklamowy, zachęcający i naładowany epitetami o "cudowności" sprzedawanego produktu. I tak zazwyczaj jest to tylko reklamowy bełkot o wygranych w totolotka, które możesz zdobyć danym systemem Lotto. Zazwyczaj, jeśli wczytasz się w regulamin, to zobaczysz, że autor czy producent nie gwarantuje nawet w najmniejszym stopniu pozytywnego działania podczas gry na loterii.

W latach 90. Stefan Mandel, rumuńsko-australijski ekonomista, wygrał loterię wielokrotnie. Mandel opracował system, który pozwolił mu wygrać loterię w Rumunii, a następnie wykorzystał te pieniądze do przekupienia urzędników i wyemigrowania do Europy, a potem do Australii. Mandel zauważył, że w niektórych loteriach nagroda główna była trzykrotnie większa niż koszt zakupu wszystkich możliwych kombinacji liczb w loterii. Zakładając, że można by było kupić wszystkie kombinacje, prawie na pewno można by było uzyskać zwrot z inwestycji (zakładając, że kilku regularnych graczy nie wygra tych samych liczb, dzieląc pulę). Mandel zdecydował się to zrobić. Mimo że nie było to zgodne z duchem gry, Mandel wygrał 14 różnych loterii, zdobywając miliony funtów nagród dla siebie i swoich inwestorów, zanim przeszedł na emeryturę i zamieszkał w domu na plaży na tropikalnych wyspach Vanuatu (źródło).

Wyniki, które pojawiają się w grach liczbowych Lotto na żywo, są niedeterministyczne. Zasada wyboru liczb do losowania może być prosta, ale w efekcie powoduje niełatwe do zgadnięcia szeregi czasowe. Oznacza to, że nie da się przewidzieć przyszłych wyników, bazując na poprzednich. Wiadomo też, że każda kombinacja może być wylosowana z takim samym prawdopodobieństwem, nawet tak dziwna jak 1,2, 3, 4, 5, 6. W związku z powyższym nie bardzo da się wymyślić reguły matematyczne w wynikach.

Jeśli jednak nadal chcesz typować, to wybierz sobie metodę niematematyczną, lub losową. Być może losowość da się pokonać, samodzielnie losując liczby do skreślenia na kuponie? Istnieje też wiele metod para naukowych, takich jak przewidywanie liczb ze snów czy też z wróżb. Wydaje się, że każda metoda jest lepsza od szemranych systemów "genialnych" matematyków...


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj