Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Przekręt w Mini Lotto!?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022, , Udostępnij:

Wczorajsze wyniki Mini Lotto (22.12.2014) wzbudziły dużo skrajnych emocji u graczy. Podniosła się wrzawa, że Totalizator oszukuje ludzi w losowaniach, lub manipuluje nimi, aby zwiększać kumulacje. Powodem było to, że w mini lotku wylosowano kolejno liczby 29, 30, 31, 32, 42.

Czy wyniki Mini Lotto są ustawione?

Bezduszna maszyna patrząc na podane wyniki nie znajdzie w nich nic szczególnego, to tylko pięć różnych liczb z ogólnej puli 42, w przypadkowej kolejności. Człowiek jest jednak taką istotą, która w przypadku dużych pieniędzy nie kieruje się rozumem i logiką. Pieniądze, choć nie są najważniejsze w życiu, kierują nami i naszym postrzeganiem rzeczywistości. Człowiek nie potrafi prawidłowo ocenić losowości ciągu liczb, w tym wyników lotto. Błędy poznawcze związane z wynikami gier liczbowych.

Czy Totalizator Sportowy oszukuje?

Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, ale z logiki wynika, że organizator gier ma prawdopodobieństwo po swojej stronie. Dodatkowo stawki wygranych i kosztów są tak wyliczone, aby przynosić zysk spółce. Nie ma powodu żeby oszukiwać, przynajmniej czysto teoretycznie. Jak to mówią po co ryzykować wpadkę, gdy jest się na wygranej pozycji?


Komentarze:

Avatar użytkownika Kate
Kate07.07.2016 16:16:57

pamiętne losowanko, kantowanko

Avatar użytkownika Kate
Kate11.08.2022 15:15:01

Lotto to gra losowa i nie ma sposobu, aby zagwarantować, że wygrasz. Jeśli jednak obawiasz się, że zostaniesz oszukany, ważne jest, aby wiedzieć, że system jest tak skonfigurowany, że niemożliwe jest, aby ktokolwiek sfałszował grę. Loterie są prowadzone przez komputer, a wszystkie numery są losowane z maszyny totalizatora (ta co miesza kulki w bębnie). Nie ma żadnej interakcji z człowiekiem - maszyna po prostu wypluwa losowe liczby sama z siebie (kulki). Nie ma sposobu, aby przewidzieć, jaki numer będzie następny, więc niemożliwe jest, aby ktokolwiek oszukiwał.

Avatar użytkownika skrypter
skrypter13.10.2023 18:18:43

Kwestia uczciwości wyników w grach losowych zawsze była tematem dyskusji. Czy organizatorzy takich gier mają motywację, aby oszukiwać? Moim zdaniem zupełnie nie.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj