Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

Gra Joker, gra bliska wycofania z oferty, ale pada wygrana 1 679 420,60 zł

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015, , Udostępnij:

Od 31 stycznia 2015 r. już nie zagramy w Jokera, który wziął swój pierwowzór od gry nazywającej się Twój Szczęśliwy Numerek. Kilka lat temu ta gra została przekształcona i nie zyskała sobie rzeszy fanów. 1 679 420,60 zł, które ktoś wygrał 16 stycznia 2015 roku, bez wątpienia jest ostatnią.

Rekordowa wygrana w Jokerze

Osoba, która zagrała w Gdyni na liczby 31, 18, 24, 29, 47 oraz Jokera 31 zgarnęła kumulację w tej grze, która zbierała się już od długiego czasu i wyniosła niespełna 2 mln zł. Do szczęścia wystarczył zakład za 2,50 postawiony na chybił-trafił. Został on kupiony w punkcie Lotto przy Placu Konstytucji 1. Wspomniana wygrana jest szóstą największą. Rekord wynosi 5 120 317,40 zł i powstał w Krakowie 31 Maja 2013 r. To pokazuje, jak ciężko było trafić główną wygraną, i ile to wymagało czasu. Spowodowane jest to częściowo przez małą ilość grających, co było konsekwencją braku możliwości wyboru podstawowych czterech liczb samodzielnie.

Powody wycofania gry Joker

Totalizator Sportowy na swojej stronie nie podał oficjalnych przyczyn zamknięcia tej gry liczbowej, ale powody wydają się być jasne. Joker jest najmniej popularną grą wśród Polaków. Wystarczy przeanalizować wygrane (wygrane joker), aby zrozumieć, że ta gra nie cieszy się popularnością, ani nie jest atrakcyjna. Z danych wynika, że gracze wygrywają w Jokerze bardzo mało w porównaniu z innymi grami. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że w Jokerze gracz ma znikomy wpływ na wybrane numery do gry. Grając w Jokera, możesz wybrać tylko jego, czyli jedną liczbę. Cztery pozostałe są losowane z lottomatu. Taki sposób gry był głównym zarzutem grających w TSN (gdzie wybierano wszystkie numery) wobec nowego stylu gry. Opłata też nie zachęca, bo wynosi 2,50 zł.

Zmniejszenie ilości losowań Jokera od 18 września 2014 r.

Przed wycofaniem Jokera z oferty TS, zmniejszono ilość losowań w tygodniu. Wcześniej losowania tej gry odbywały się trzy razy w tygodniu. Były to dni: poniedziałek, środa i piątek. Tak zostanie jeszcze przez kilka tygodni. Ostatnie losowanie Jokera według starego kalendarza (w środę) odbędzie się 17 września 2014 roku. Od 18 września losowania będą odbywać się tylko w poniedziałki i piątki, czyli dwa razy w tygodniu. Spółka nie podała powodu takiego stanu rzeczy, prawdopodobnie gra cieszy się po prostu małą popularnością.

Źródło: Patent dot. gry Joker


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj