Eurojackpot: 120 000 000 zł
Lotto: 4 000 000 zł

Polskie Lotto otrzymało certyfikat "Responsible Gaming"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015, , Udostępnij:

Oznaczenie Responsible Gaming Certified jest nadawane loteriom w poszczególnych państwach, które spełniły szereg warunków związanych z bezpieczeństwem oraz odpowiedzialną grą. Marka Lotto w ten sposób została dołączona do światowego grona firm oferujących najbezpieczniejsze gier liczbowe i loterie.

Certyfikat Responsible Gaming został uzyskany już w roku 2013 i był poprzedzony wieloletnimi przygotowaniami do wysokiego standardu, który muszą spełnić kandydaci. Audyt z tym związany był wykonywany przez niezależną firmę - PricewaterhouseCoopers Sp. z o. o. Przygotowania do uzyskania certyfikatu polegały na wprowadzeniu wielu zmian w zasadach projektowania gier, prowadzeniu skutecznych i adekwatnych działań marketingowych, organizacji szkoleń dla pracowników (sprzedawców). Dodatkowo obejmowały one programy badawcze i edukację skierowaną do czynnych graczy, potencjalnie narażonych na ryzyko związane z uprawianiem hazardu. Certyfikat zaświadcza o skuteczności realizacji wspomnianych kwestii.

Jak powiedział prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, Wojciech Szpil - pokazuje to, że firma jest w światowej czołówce nie tylko jeśli chodzi o wyniki finansowe, ale także w przypadku bezpieczeństwa i komfortu graczy. Standardy opisujące kwestię bezpiecznej gry zostały ogłoszone w roku 2007 przez European State Lottery and Toto Association. Dokładniej, w certyfikacji ocenianych jest aż 11 obszarów z tym związanych. Certyfikat jest przyznawany na trzy lata. Firma certyfikująca powstałą w 1997 roku na rzecz prezentowania europejskich loterii oraz organizacji, które mają licencję. Organizacja ta ma na celu wymianę informacji i doświadczeń między producentami gier, komunikację między rządami, a sektorem gier.

Jak informuje Totalizator Sportowy, dba on o interesy swoich graczy już na poziomie projektowania gier liczbowych. Istnieją procedury określające sposób tworzenia nowych gier. Każdy produkt jest badany pod względem ryzyka uzależnienia od niego. Duże znaczenie dla bezpieczeństwa graczy ma zachowanie tych, którzy na co dzień się z nimi komunikują, czyli sprzedawców w punktach sprzedaży. Są oni zapoznawani z zasadami bezpiecznej gry przed podjęciem pracy jak i już w czasie jej trwania na specjalnych szkoleniach. Sprzedawcy zobowiązani są do przestrzegania siedmiu zasad bezpiecznej gry stworzonych przez organizatora. Ważną w nich kwestią jest zwracanie uwagi na pełnoletność graczy.

To jednak nie wszystko. Istotną rolą w ustanowieniu bezpiecznej rozrywki z grami liczbowymi jest edukacja ich uczestników. Na stronie lotto.pl można znaleźć informacje na temat wsparcia uzależnionych. Została uruchomiona infolinia dla graczy, gdzie można uzyskać informacje na temat bezpieczne gry - 800 100 800.

Jak wynika z badań dotyczących ryzyka uzależnienia (CBOS 2011) aż 65,5% badanych nie ma z tym problemu. Niski poziom ryzyka dotyczy 32% grających, a wysoki tylko 2,5% badanych. Oby ta tendencja utrzymywała się jak najdłużej i każdy mógł czerpać radość z gier liczbowych i wysokich wygranych.

Źródło: Web.archive.org - Gry LOTTO wśród najbezpieczniejszych na świecie


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj