Kumulacja Lotto: 5 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 500 000 000 zł

Kolejna napaść na kolekturę Lotto - Leszno

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015, , Udostępnij:

Kolejny raz słyszymy o tym, że ktoś postanowił pójść na skróty i po prostu okraść kolekturę Lotto. Nie rozumiemy natomiast czym kierują się sprawcy, chociaż w tym przypadku ich wiek wskazuje na czystą głupotę.

Napadu z bronią w postaci noża dokonało dwóch nastolatków, ale po kilkunastu godzinach już zostali złapani przez policję. Do zdarzenia doszło w Lesznie. Bandyci, bo inaczej ich nazwać nie można założyli kominiarki. Jeden ze "wspólników" wszedł do środka obiektu i zbiwszy szybę okienka zażądał od pracownika kolektury wydania pieniędzy. Kobieta, której akurat była zmiana w punkcie Lotto nie dała się zastraszyć, użyła gazu łzawiącego aby bronić się przed napastnikiem. Na sam widok tego przyrządu uciekł on z kolektury. Wtedy też kobieta zdała sobie sprawę, że napastników było więcej - dwóch. Obydwoje zbiegli z miejsca nieudanego rabunku. Pozostaje pytanie czy pracownica tego punktu rozważnie postąpiła, narażając swoje życie opierając się napastnikowi, na szczęście obyło się bez nieszczęść.

Kolektura z Leszna nie widnieje we spisie szczęśliwych kolektur.

Policja z Leszna szybko sobie poradziła ze schwytaniem sprawców. Jednego z nich złapano już tego samego dnia, drugi do aresztu dotarł dzień później. Zostali zatrzymani w swoich domach. Młodszy z nich (czekający na zewnątrz) usłyszał zarzut usiłowania rozboju w kolekturze lotto. Starszy, 19-letni mężczyzna ma na swoim sumieniu także inne rozboje. Niespełna 7 dni wcześniej napadł na dwie placówki handlowo - usługowe. Wtedy co prawda nie użył noża, lecz miał przy sobie miotacz gazu wyglądem przypominający broń palną. W jednym z przypadków napastnik zbiegł z 1500 zł wydanymi przez zastraszoną pracownicę, w drugim z niczym.

Źródło: Wielkopolska.policja.gov.pl: Leszno - Policjanci zatrzymali sprawców napadu


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj