Eurojackpot: 210 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Politycy, którzy wygrali w Lotto

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020, , Udostępnij:

Czy w zeznaniach podatkowych posłów znajdziemy sposoby na wygrywanie w lotto? A może w końcu jakis gracz odwiedzi świecące pustkami biuro poselskie? Żarty żartami, ale polskie Lotto zna parę przypadków, kiedy to właśnie posłowie wygrywali w Lotto. Kto to był i czy wywołało to powszechne oburzenie?

Były poseł Jan C. wygrywa "szóstkę" w Lotto

Najsławniejszym polskim posłem, który wygrał na loterii, jest Jan C. Nie podajemy pełnego nazwiska, ponieważ to ten sam poseł, który został zatrzymany przez CBA i był podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy.

Wcześniej w marcu 2017 r. były poseł opowiadał chętnie o swoich wygranych Lotto w prasie. Jan C. wygrał szóstkę w Lotto. Jest to dość ciekawe wydarzenie biorąc pod uwagę, jak trudno pokonać prawdopodobieństwo w tej grze. Wydarzenie raczej rzadko spotykane. Jakby tego było mało, Jan C. w międzyczasie trafił 3 "piątki" oraz kilka "czwórek". Oprócz tego były oczywiście też dodatkowe, pomniejsze wygrane.

Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś miał takie szczęście. Z drugiej strony nie ma dowodów, żeby szczęśliwego gracza oskarżać o oszustwo. Pikanterii dodaje fakt to, że był posłem na sejm. Zapytany o system na grę w Lotto, odpowiadał, że ma różne. Czasem gra liczby powtarzające się, czasem tylko na "chybił-trafił".

Wygrane Lotto prezydenta Lecha Wałęsy

Starsi czytelnicy zapewne pamiętają historie o dużych wygranych byłego prezydenta Polski. Lech Wałęsa tak o nich mówił - wygrywałem w totka zawsze kiedy potrzebowałem. W latach siedemdziesiątych wygrał w sumie 35 000 zł. Legendy głoszą, że Wałęsa wygrywał zawsze wtedy, gdy potrzebował pieniędzy. W tamtych czasach to było bardzo dużo pieniędzy. Zwycięzca Lotto za te pieniądze kupił m.in. czarno-biały telewizor. Danuta Wałęsa w książce "Marzenia i tajemnice" napisała - Pralkę kupiliśmy dzięki temu, że mąż znów wygrał w totolotka [...].

Kontrowersyjne wygrane Lotto posłów i ich wpływ na opinię publiczną

Jednym z największych przykładów takiej sytuacji była loteria w Meksyku, w której posłowie zaczęli wygrywać duże sumy pieniędzy. Wiele osób zaczęło podejrzewać, że posłowie używali swoich pozycji i wpływów, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. W rezultacie, opinia publiczna zaczęła tracić zaufanie do rządu i posłów. Tym bardziej, że Meksyk jest przesiąknięty korupcją i gangami.

Innym przykładem jest loteria w Stanach Zjednoczonych, w której posłowie również zaczęli wygrywać duże sumy pieniędzy. W tym przypadku, jednak, opinia publiczna była bardziej skłonna do przyjęcia tego jako przypadek, ponieważ loterie są powszechne w USA i wielu ludzi uważa je za normalną część kultury.

Gracze w Polsce pamiętają ile kontrowersji i neizliczonych artykułów w gazetach spowodowały wygrane posłów wspomniane w poprzednich akapitach.

Przepisy dot. wygranych przez urzędników, posłów i pracowników Totalizatora

Jednym ze sposobów na uniknięcie kontrowersji jest stosowanie rygorystycznych zasad i procedur dotyczących loterii, w tym ograniczenie liczby losów, które posłowie mogą kupić, oraz wprowadzenie przejrzystych i uczciwych zasad dotyczących rozdziału nagród.

Również ważne jest, aby rządy i spółki państwowe były transparentne w swoich działaniach i udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące loterii i wygranych posłów. Dzięki temu, opinia publiczna może mieć pewność, że loterie są przeprowadzane w sposób uczciwy i przejrzysty, a posłowie nie mają nadużywać swoich pozycji i wpływów.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj