Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Czym jest opcja MIX przy zawieraniu zakładu Lotto?


Opublikowano: 29.11.2022 (Zaktualizowano: 31.03.2023),

Opcja MIX w Lotto to ciekawy sposób na połączenie (zmiksowanie) swoich wytypowanych liczb z liczbami na chybił trafił używając do tego nowego kuponu. Kupon z zaznaczoną opcją mix można wysłać w kolekturze Lotto.

W regulaminach gier liczbowych TS zawarte są opcjonalne sposoby zawarcia zakładu. Jedną z nich jest opcja gry MIX.

W zakresie ustalonym przez TS możliwe jest wytypowanie przez grającego części liczb w zakładzie prostym lub systemowym i zlecenie losowego wyboru metodą chybił trafił pozostałych liczb w zakładzie do ilości liczb wymaganych w zakładzie prostym lub systemowym zgodnie z ust. 2 lub 3. Możliwość tę TS wprowadza w terminie i miejscach określonych przez TS i podanych do publicznej wiadomości co najmniej na 2 dni przed jej wprowadzeniem. - wyciąg z regulaminu gry Lotto

Teoretycznie oznacza to, że można zmiksować ze sobą jedną lub więcej ręcznie zaznaczonych liczb wraz z liczbami, które za nas wybierze lottomat na chybił trafił (losowo). Zgodnie z regulaminem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie skreślić wszystkie liczby na kuponie oprócz jednej z nich, której wylosowanie zlecimy terminalowi w kolekturze metodą pseudolosową.

Co zrobić w praktyce, żeby zagrać opcją MIX w Lotto lub Eurojackpot lub Mini Lotto?

  1. Znajdź kolekturę, w której są nowe blankiety (kupony) z opcją zaznaczenia MIX.
  2. Zaznacz okienko MIX tak samo jak zaznaczasz liczby.
  3. Wyślij zakład w terminalu, a on dobierze resztę liczb za ciebie.

Na ten moment można miksować sposoby typowania tylko w Lotto, Eurojackpot i od niedawna - w Mini Lotto. Ustępy w regulaminach innych gier sugerują, że i w nich w przyszłości zagramy "miksem".

Nie można grać mixem w internecie, oraz w niektórych kolekturach stacjonarnych Lotto.

blankiety do gry w lotto z opcją mix
Miejsce, gdzie na blankiecie zaznaczyć opcję MIX

Opcja mix w Lotto

Opcja gry mix w Lotto pojawiła się dnia 21.10.2022 wraz z wyjściem regulaminu uzupełniającego. Zgodnie z nim można użyć opcji mix zarówno w zakładzie prostym i systemowym. Lottomat dobierze za gracza brakujące liczby do ilości równej 6.

Opcja mix w Eurojackpot

Opcja gry mix w Eurojackpot pojawiła się w dniu 08.06.2022 wraz z wyjściem regulaminu uzupełniającego. Zgodnie z nim można użyć opcji mix zarówno w zakładzie prostym i systemowym. Lottomat dobierze za gracza brakujące liczby do ilości równej 5/5 oraz dodatkowych 2/2.

Opcja mix w Mini Lotto

Najnowsza opcja mix pojawiła się w Mini Lotto od dnia 27.11.2022. Brakujące liczby za gracza dobierze terminal w kolekturze, tak aby było ich 5/5. Zarówno zakład prosty jak i systemowy.

Opcja mix w Multi Multi

Mix w Multi Multi jest teoretycznie dostępny od pojawienia się zapisu w regulaminie z dnia 11.12.2022. W rzeczywistości niewiele graczy zdołało zauważyć nowe kupony Multi Multi z mixem, więcej pojawiło się ich w marcu 2023 r.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj