Eurojackpot: 250 000 000 zł
Lotto: 10 000 000 zł

O której godzinie najłatwiej trafić najwyższy mnożnik Keno (x10)?


Opublikowano: 24.02.2023,

Mija prawie półtora roku odkąd w grze Keno wprowadzono opcję mnożnika, przy zwiększonym koszcie zakładu Keno z Mnożnikiem do 4 zł. Postanowiliśmy przeanalizować prawie wszystkie losowania żeby sprawdzić o której godzinie najczęściej pada najlepsza wartość mnożnika (x10).

W Keno można dokupić opcję mnożnika od 16 września 2021 roku. Daje on szansę na zwielokrotnioną wygraną, 1,2,3,4,5 lub 10 razy. Wartość tego zwielokrotnienia jest wybierana losowo podczas każdego losowania Keno.

Statystyka występowania mnożnika x10 w Keno zależnie od godziny losowania

Ponieważ wartość mnożnika jest losowa, nie powinno być większych perturbacji w rozkładzie godzinowym jego wystąpień. Każda jego wartość powinno występować tyle samo razy w ciągu godziny. Naturalnie x1 będzie występował o każdej godzinie więcej razy niż najbardziej wartościowy x10, który będzie występował najrzadziej.

Metodyka eksperymentu statystycznego

Żeby sprawdzić nasze założenia, a przy okazji uczciwość Totalizatora Sportowego, postanowiliśmy wyciągnąć z bazy wyników aż 134 315 losowań Keno, od 27.09.2021 do 23.02.2023. Przeliczyliśmy każde losowanie klasyfikując liczbę mnożnika według godziny występowania.

wykres występowania mnożnika x10 w grze Keno według godzin
Wykres występowania mnożnika Keno x10 według godzin.

Już na pierwszy rzut oka widać, że odchylenia od średniej arytmetycznej nie są duże, co oznacza, że wartość mnożnika w istocie jest losowa i niezależna od godziny. Spadek wystąpień o godz. 6 rano wynika z tego, że losowania startują w połowie godziny i nie trwają całą godziny, a około pół.

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule artykułu brzmi: O każdej godzinie szansa na trafienie najwyższego mnożnika w wynikach gry Keno z Mnożnikiem jest dokładnie taka sama.

Sprawdziliśmy też, o jakich godzinach najczęściej występują premie w Szybkie 600!


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka782023-05-17 17:27:16

No kurde, przeczytałam ten artykuł o Kenie i opcji mnożnika, no i muszę przyznać, że mnie to nie zaskoczyło. No to tak, jak się okazało, mnożnik jest losowy, więc nie ma większych zmian w rozkładzie godzinowym. Każdy mnożnik powinien wypadać równie często w ciągu godziny. Jasne, że x1 będzie wypadać częściej niż ten wartościowy x10, bo to logiczne, że rzadsze będą większe wygrane. Fajnie, że postanowiliście sprawdzić te założenia i uczciwość Totalizatora Sportowego.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj