Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 150 000 000 zł

Czy obcokrajowcy mogą grać w Lotto?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023, , Udostępnij:

Regulaminy Lotto nie wyjaśniają precyzyjnie czy obywatel każdego kraju może grać w gry liczbowe Lotto w punktach stacjonarnych. Wiemy natomiast, że w przypadku wyższej wygranej można wpisać do ewidencji obywatelstwo inne niż polskie, a przy odbiorze niższych wygranych o nasze obywatelstwo sprzedawca lotto raczej nie zapyta.

Gry Lotto online dla obcokrajowców

Na lotto.pl celem gry online w gry liczbowe mogą zarejestrować się osoby posiadające obywatelstwo państw członkowskich Unii Europejskiej. Konto należy zweryfikować przy pomocy paszportu. W formularzu rejestracyjnym wskaż swoje obywatelstwo i wypełnij resztę obowiązkowych pól. Musisz posiadać też polski numer rachunku bankowego.

Obywatele Ukrainy nie mogą grać w Lotto online, ponieważ Ukraina nie należy od Unii Europejskiej.

Odbiór wygranej Lotto przez obcokrajowca

W przypadku mniejszych kwot nie ma najmniejszych problemów z odbiorem wygranej w kolekturze.

W przypadku większych wygranych, odbieranych w oddziałach Lotto obcokrajowiec zostanie wpisany do ewidencji wygranych, w taki sam sposób jak obywatel Polski. Należy pamiętać, że do odebrania najwyższych wygranych zwycięzca potrzebuje polskiego rachunku bankowego, a ten nie zawsze może być założony przez obywatela innego kraju!

Warunkiem odbioru wygranej wynoszącej co najmniej 2 280 (dwa tysiące dwieście osiemdziesiąt) złotych jest uprzednie podanie przez uczestnika gry danych, o których mowa w ust. 4, w celu ewidencji wygranej. W ewidencji, o której mowa w ust. 1, umieszcza się: 1) dane osoby wygrywającej (imię i nazwisko, rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, numer PESEL, a w przypadku braku numeru PESEL - adres zamieszkania, datę urodzenia i obywatelstwo); 2) wartość wypłaconej wygranej; 3) datę wypłaty. - wyciąg z regulaminu Lotto.

Legalne zakłady bukmacherskie dla obcokrajowców

Obcokrajowcy przebywający na terenie Polski mogą grać u legalnych bukmacherów pod warunkiem założenia tymczasowego konta u bukmachera i wypełnieniu danych osobowych. Najczęściej wymagane dane przy rejestracji:

  1. Data urodzenia
  2. Numer dowodu tożsamości
  3. Adres zamieszkania

Warunkiem koniecznym dla obcokrajowców jest posiadanie konta w banku z polskim nr. IBAN (kod PL). W czasie rejestracji u bukmachera nie można podać konta innej osoby.


Komentarze:

Avatar użytkownika Patrykb
Patrykb24.07.2023 19:19:03

Szkoda, że obywatele Ukrainy nie mogą grać online. Ale cieszę się, że przynajmniej w punktach stacjonarnych mogę wziąć udział w losowaniu. 🇺🇦

Avatar użytkownika karol15
karol1503.10.2023 18:18:42

Czy podawanie konta bankowego to obowiązek przy rejestracji?

Avatar użytkownika ralfek
ralfek13.10.2023 18:18:41

@karol15, tak, organizator musi mieć twoje konto do wypłaty wygranej, oraz w celach audytowych zapisów ustawy, oraz prawa europejskiego przeciw praniu brudnych pieniędzy.

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj