Eurojackpot: 340 000 000 zł
Lotto: 2 000 000 zł

Jak odebrać wygraną w Lotto?


Opublikowano: 29.10.2020,

Wygrałeś w Lotto, w Eurojackpot lub w innej grze, ale co teraz? Sposobów na odebranie wygranej jest kilka zależnie od sposobu gry i miejsca. Definiuje to regulamin gier liczbowych.

Aby odebrać wygraną z Lotto, musisz posiadać autentyczny kupon. Kupon stanowi dowód udziału w losowaniu i upoważnienie do odbioru wygranej. Jeśli posiadasz wygrywający kupon, wygraną możesz odebrać w kolekturze, lub w jednym z lokalnych oddziałów Totalizatora Sportowego. Jeśli grałeś online, wygrana zostanie przypisana automatycznie do twojego konta gracza i dostaniesz informację e-mail lub innym kanałem komunikacji.

Sposoby wypłaty wygranej z gier Lotto

Wygraną do 50 zł można odebrać natychmiastowo we wszystkich kolekturach Lotto i oddziałach TS lub elektronicznie w przypadku gry online. Gracz ma 60 dni na odebranie wygranej od dnia następującego po dniu losowania. Elektronicznie wygrana jest dopisywana do stanu konta gracza. Wygrana większa niż 50 zł może być odebrana w sposób ustalony przez TS, w przypadku kwoty większej od 2280 złotych zazwyczaj jest to jeden z oddziałów regionalnych. Jeśli kolektura posiada odpowiednią umowę, może wypłacać kwoty wyższe niż 50 zł, a mniejsze niż 2280 zł. W przypadku gry online od pewnej wysokości kwoty wygrane nie są dopisywane do konta, a bezpośrednio przelewane na powiązany rachunek bankowy.

Jeśli zapomniałeś odebrać wygranej - sprawdź jak odebrać wygraną z Lotto po terminie ważności.

Jeśli kolektura posiada terminal płatniczy, istnieje też możliwość wypłaty wygranej bezpośrednio na kartę płatniczą.

Aby odebrać wygraną w Lotto, musisz oddać swój kupon, który jest dowodem zawarcia zakładu. Kupon nie może być zniszczony i musi zawierać odpowiednie, weryfikowalne informacje słowne i liczbowe. Gracz może otrzymać na żądanie imienne zaświadczenie o wygranej (w przypadku kwoty przekraczającej 2280 zł).

Totalizator Sportowy jest zobowiązany do utrzymywania w tajemnicy kwoty wygranej, chyba że inaczej będą wymagały tego przepisy prawa. Wygrane są ewidencjonowane - więcej w poradniku Lotto Milionera.

Podatek od wygranej

Podatek od wygranej w Lotto i innych gier w Polsce (10%) obowiązuje powyżej kwoty 2280 zł i jest odprowadzany przez organizatora gry.

Źródło: Regulamin gry Lotto


Komentarze:

Avatar użytkownika Majka78
Majka782020-11-13 14:11:13

Dobry poradnik, tylko często pracownicy kolektur nie mają z czego wypłacić. Od czego to zależy?

Avatar użytkownika Patrykb
Patrykb2020-11-13 16:25:31

zależy od kasy w kasie sklepowej, heh

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj