Eurojackpot: 45 000 000 zł
Lotto: 5 000 000 zł
Wynikilotto.net.pl nie współpracuje z Totalizatorem Sportowym Sp. z o.o., jedynym oficjalnym źródłem wyników.

Czy jesteś uzależniony od hazardu? Wypełnij test!


21.05.2020,


kości do gry

Uzależnienie od hazardu jest poważnym problemem społecznym. Powoduje utratę majątku, problemy rodzinne, w skrajnych przypadkach bezdomność i duże długi.

Każdy świadomy gracz powinien czasami zastanowić się czy ma problem z uzależnieniem od gier losowych. Na stronie gry.lotto.pl - test na uzależnienie możesz w kilka minut poznać swój wynik.

W przypadku negatywnego wyniku można szukać pomocy w wielu miejscach. Jednym z nich jest telefon zaufania dla osób uzależnionych, który znajdziesz tutaj.

Wspomniany wyżej test opiera się na opracowaniu Ferrisan Wynne z 2001 roku, które jest uważane za dobrą wskazówkę w wykrywaniu patologicznej skłonności do hazardu.

Hazard definiuje się jako każdą grę o pieniądze, w której o wygranej decyduje los, a nie umiejętności gracza. Do takich grach należą wszelkie gry liczbowe jak i zdrapki. Dopóki gracz traktuje hazard jako zabawę nie ma w tym dużego problemu. Schody pojawiają się, gdy gracz potrzebuje odczuwać coraz większe emocje lub wraca do gry po przegranej aby się odegrać, lub zwiększa stawkę po wygranej pamiętając przyjemne uczucie płynące z faktu zwycięstwa.

Jak więc grać odpowiedzialnie? Przede wszystkim trzeba rozumieć zasady gry - że jest ona losowa i nasz wybór liczb nie ma wpływu na wynik. Ważną sprawą jest też zarządzanie funduszami. Należy grać za niskie kwoty, które możemy stracić bez uszczerbku dla swojego bytu. Gracz powinien myśleć co zrobi jeśli przegra, a nie tylko o scenariuszu w którym wygrywa. W końcu w grach losowych szansa na wygraną nigdy nie jest po stronie gracza.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj