Eurojackpot: 200 000 000 zł
Lotto: 8 000 000 zł

Czy jesteś uzależniony od hazardu? Wypełnij test!


Opublikowano: 21.05.2020,


kości do gry

Uzależnienie od hazardu jest poważnym problemem społecznym. Powoduje utratę majątku, problemy rodzinne, w skrajnych przypadkach bezdomność i duże długi.

Każdy świadomy gracz powinien czasami zastanowić się czy ma problem z uzależnieniem od gier losowych. Na stronie Fundacja Lotto FAQ możesz w kilka minut poznać swój wynik.

W przypadku negatywnego wyniku można szukać pomocy w wielu miejscach. Jednym z nich jest telefon zaufania dla osób uzależnionych, który znajdziesz tutaj.

Wspomniany wyżej test opiera się na opracowaniu Ferrisan Wynne z 2001 roku, które jest uważane za dobrą wskazówkę w wykrywaniu patologicznej skłonności do hazardu.

Hazard definiuje się jako każdą grę o pieniądze, w której o wygranej decyduje los, a nie umiejętności gracza. Do takich grach należą wszelkie gry liczbowe jak i zdrapki lotto. Dopóki gracz traktuje hazard jako zabawę nie ma w tym dużego problemu. Schody pojawiają się, gdy gracz potrzebuje odczuwać coraz większe emocje lub wraca do gry po przegranej aby się odegrać, lub zwiększa stawkę po wygranej pamiętając przyjemne uczucie płynące z faktu zwycięstwa.

Jak więc grać odpowiedzialnie? Przede wszystkim trzeba rozumieć zasady gry - że jest ona losowa i nasz wybór liczb nie ma wpływu na wynik. Ważną sprawą jest też zarządzanie funduszami. Należy grać za niskie kwoty, które możemy stracić bez uszczerbku dla swojego bytu. Gracz powinien myśleć co zrobi jeśli przegra, a nie tylko o scenariuszu w którym wygrywa. W końcu w grach losowych szansa na wygraną nigdy nie jest po stronie gracza.

Pułapki hazardu

Można rzec - ale ja kocham ryzyko, które czasem może być wręcz paraliżujące. W wynikach lotka często można doszukać się nawet mistycyzmu, tak traktujemy tego typu gry. Jakaś siła każe nam myśleć, że miliony są dla nas. Ulegamy temu ponieważ jest to jedna z niewielu rzeczy w życiu, która nam zostaje.

Jak groźny jest hazard można dowiedzieć się dopiero gdy przejrzy się na oczy i ujrzy ogrom zniszczeń jakich on dokonał. Oczywiście w małych dawkach jest to świetna zabawa, dająca wiele satysfakcji, niezależnie od formy. Warto sobie czasem zadać pytanie, czy nie wydajemy za dużo pieniędzy na hazard, które moglibyśmy poświęcić np. naszym bliskim.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj