Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

USA - Loteryjny prawnik oskarżony o okradanie zwycięzców Lotto


Opublikowano: 02.09.2020,

Bardzo znany w całych Stanach Zjednoczonych Jason Kurland, który jest samozwańczy "loteryjnym prawnikiem", prawdopodobnie okradł swoich klientów na miliony dolarów z wygranych jackpotów.

Znany prawnik został oskarżony przez nowojorskich śledczych o zmanipulowanie swoich klientów, tak aby źle zainwestowali swoje wygrane na loterii, które często opiewały na miliony dolarów. Wśród oskarżeń jest pranie brudnych pieniędzy, działanie w zmowie, oszustwo. Szacuje się, że zdołał ukraść około 80 milionów dolarów od swoich klientów za pomocą jednego prostego schematu działania. Mowa o dużych pieniądzach, ponieważ jednym z jego klientów był, przykładowo gracz który wygrał rekordowe 1,5 miliarda dolarów w Mega Millions w 2018 roku.

Prawnik ten pomagał graczom w całym kraju. Pojawiał się nawet w telewizji, reklamowany jako specjalista od dużych wygranych. Zawsze mówił, że gracz który wygrał miliony nie powinien sam rozporządzać tak wielkimi kwotami, żeby nie ponieść strat. W świetle zarzutów mu stawianych brzmi to dość ironicznie.

Schemat oszustwa polegał na proponowaniu zwycięzcom kiepskiej inwestycji w działalność ludzi, z którymi był w zmowie. W zamian za namówienie gracza dostawał pokaźne sumy pieniężne od właścicieli. Obrońca oskarżonego twierdzi niezbyt sensownie, że jego klient nie zostałby oskarżony gdyby nie był Włochem.

Tymczasem oskarżyciele nowojorscy opisują jak dużo na całym procederze zarobił podejrzany. Korzystał on z wielu luksusów takich jak egzotyczne wakacje, prywatne rejsy odrzutowcami czy własne jachty. Cały proceder powstał, dzięki wykorzystaniu euforii jaka towarzyszy wygranym na loterii. Większość zwycięzców nie potrafi samodzielnie dysponować majątkiem co prowadzi do nadużyć ze strony osób trzecich. Tym bardziej oburzający jest fakt, że do przestępstwa doszło ze strony osoby, która powinna graczowi pomóc w tej sytuacji.

Źródło: https://www.lotterypost.com/news/333386


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj