Kumulacja Lotto: 6 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 320 000 000 zł

USA - Loteryjny prawnik oskarżony o okradanie zwycięzców Lotto

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023, , Udostępnij:

Bardzo znany w całych Stanach Zjednoczonych Jason Kurland, który jest samozwańczy "loteryjnym prawnikiem", prawdopodobnie okradł swoich klientów na miliony dolarów z wygranych jackpotów.

Znany prawnik został oskarżony przez nowojorskich śledczych o zmanipulowanie swoich klientów, tak aby źle zainwestowali swoje wygrane na loterii, które często opiewały na miliony dolarów. Wśród oskarżeń jest pranie brudnych pieniędzy, działanie w zmowie, oszustwo. Szacuje się, że zdołał ukraść około 80 milionów dolarów od swoich klientów za pomocą jednego prostego schematu działania. Mowa o dużych pieniądzach, ponieważ jednym z jego klientów był, przykładowo gracz który wygrał rekordowe 1,5 miliarda dolarów w Mega Millions w 2018 roku.

Prawnik ten pomagał graczom Lotto w całym kraju. Pojawiał się nawet w telewizji, reklamowany jako specjalista od dużych wygranych. Zawsze mówił, że gracz który wygrał miliony nie powinien sam rozporządzać tak wielkimi kwotami, żeby nie ponieść strat. W świetle zarzutów mu stawianych brzmi to dość ironicznie.

Schemat oszustwa

Schemat oszustwa polegał na proponowaniu zwycięzcom kiepskiej inwestycji w działalność ludzi, z którymi był w zmowie. W zamian za namówienie gracza dostawał pokaźne sumy pieniężne od właścicieli. Obrońca oskarżonego twierdzi niezbyt sensownie, że jego klient nie zostałby oskarżony gdyby nie był Włochem.

Tymczasem oskarżyciele nowojorscy opisują jak dużo na całym procederze zarobił podejrzany. Korzystał on z wielu luksusów takich jak egzotyczne wakacje, prywatne rejsy odrzutowcami czy własne jachty. Cały proceder powstał, dzięki wykorzystaniu euforii jaka towarzyszy wygranym na loterii. Większość zwycięzców Lotto nie potrafi rozważnie dysponować majątkiem co prowadzi do nadużyć ze strony osób trzecich. Tym bardziej oburzający jest fakt, że do przestępstwa doszło ze strony osoby, która powinna graczowi pomóc w tej sytuacji.

Jason Kurland skazany na karę więzienia

Po rozpoczęciu procesu w lipcu 2022 roku, w którym oskarżono go o wielokrotne oszustwa i pranie brudnych pieniędzy, Kurland otrzymał wyrok 13 lat więzienia za swoją rolę w przeprowadzaniu oszustw, które doprowadziły do defraudacji ponad 100 milionów dolarów przez głównych zwycięzców loterii.

"Proces Jasona Kurlanda udowodnił, że naruszył on swoje uroczyste obowiązki jako prawnik i funkcjonariusz sądu, kradnąc i sprzeniewierzając ponad 100 milionów dolarów od swoich klientów, którzy byli jednymi z największych zwycięzców loterii w historii Stanów Zjednoczonych" - powiedział prokurator federalny Damian Williams.

"Tuż przed procesem Christopher Chierchio przyznał się do pomagania Kurlandowi w tym oszustwie i sam zgarnął ponad 25 milionów dolarów pieniędzy zwycięzców loterii. Teraz wyroki wydane przez sędziego Garaufisa pokazują, że dla tych oskarżonych, którzy uczynili z zwycięzców loterii swoje ofiary, ich szczęście dobiegło końca, a ten urząd będzie ścigać każdego, kto zdecyduje się angażować w oszustwa - bez względu na ich tytuł czy stopień".

Źródło: Lotterypost.com - "Lottery Lawyer" Jason Kurland sentenced to prison after defrauding winners of over $100 million


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj