Kumulacja Lotto: 11 000 000 zł
Kumulacja Eurojackpot: 400 000 000 zł

10 największych głupców, którzy wygrali na loterii (historie ich bankructwa)

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015, , Udostępnij:

Powołując się na dane statystyczne, można wywnioskować, że ponad osiemdziesiąt procent Lotto milionerów traci swoje fortuny w przeciągu dziesięciu lat. Chociaż patrząc z boku, wydaje nam się to niemożliwe, rzeczywistość okazuje się być brutalna. Każdą ilość gotówki można roztrwonić, jak widać.

Dlaczego zwycięzcy Lotto zostają bankrutami?

Wina za taki stan rzeczy spada na brak umiejętności zarządzania pieniędzmi. Nie mówimy tutaj o skomplikowanym planie inwestycyjnym, a o podstawowych założeniach prowadzenia budżetu domowego. Bardzo często lotto milionerzy podejmują ryzykowne decyzje, zasłaniając się tym, że nawet jeśli inwestycja okaże się być stratna, to i tak mają duży zapas gotówki.

Fortuna z przypadku, wygrana na loterii może okazać się przekleństwem. Nagle na człowieka spada dużo problemów jak się zabezpieczyć przed złodziejami i mafią, jak utrzymać wygraną w tajemnicy, komu można powiedzieć o wygranej. W umyśle oprócz początkowej radości pojawia się też głęboki lęk.

Historie najsławniejszych zwycięzców Lotto

1. Willie Hurt - 3,1 mln $

Wygrał w lotto kilka milionów dolarów w Michigan. W ciągu dwóch następujących lat wpadł w ciąg narkotykowy przy pomocy kokainy, na którą było go stać. Doprowadziło to do rozwodu oraz utraty dzieci. Kosztowało go to fortunę. Co gorsza, potem oskarżono go o morderstwo dziewczyny podczas alkoholowego ciągu.

2. Jose Antonio - 750 tys. $

Kiedy wygrał w loterii w stanie Georgia, przebywał nielegalnie w Stanach Zjednoczonych. Dlatego poprosił swojego szefa o odebranie nagrody w jego imieniu. Ten jednak wziął ją dla siebie, co spowodowało pozew przeciwko niemu. Po długim czasie rozpraw, pieniądze zostały przetrawione przez koszty sądowe i dodatkowe oskarżenia.

3. Evellyn Adams - 5,4 mln $

Wygrała dwa razy w ciągu dwóch lat, rozbijając pulę ponad 5 milionów dolarów. Prawdopodobnie była przekonana o swoim niezwykłym szczęściu i zabrała pieniądze do kasyna w Atlantic City. O dziwo przegrała wszystko, jako że szczęście jej nie pomogło. W efekcie wylądowała w przyczepie kempingowej.

4. Vivien Nicholson - 152 319 funtów

Kiedy mąż Vivian wygrał na loterii futbolowej, ta postanowiła zaopiekować się fortunką męża. Całkowicie odcięła się od rodziny i przyjaciół i buszowała po sklepach. Kiedy jej mąż zginął w wypadku samochodowym, wpadła w sidła zakupów jeszcze bardziej i wydała wszystko, co miała po mężu, zostając sama na przysłowiowym "lodzie".

5. Callie Rogers - 1,9 mln funtów

Szesnastolatka, która wygrała na loterii w Wielkiej Brytanii w roku 2003. Prawdopodobnie jej młody wiek pomógł jej stracić pieniądze. Zrobiła sobie kilka operacji plastycznych, kupiła parę domów i pojechała na luksusowe wakacje. Na końcu i tak wylądowała u swojej matki z dwójką dzieci po pobitym na śmierć mężu.

6. William Post - 16 mln $

W ciągu trzech miesięcy od otrzymania swojej pierwszej corocznej wypłaty z 16-milionowej nagrody William już miał dług wielkości 500 tys. $. Prawdopodobnie dlatego, że kupił restaurację... i samolot. Do tego ustawiła się ku niemu wielka kolejka znajomych chcących urwać z fortuny coś dla siebie, wliczając jego ex, która pozwała go o część pieniędzy i wygrała. To jeszcze nic. Jego brat wynajął płatnego zabójcę, by dostać spadek po jego wygranej lotto. Nie doszło to do skutku.

7. Denise Rossi - 1,3 mln $

Po wygranej w lotto w Kalifornii zdecydowała się zostawić męża i zatrzymać pieniądze tylko dla siebie. Były mąż pozwał ją o brak zawarcia pieniędzy z wygranej jako majątek wspólny w sprawie rozwodowej. Sędzia zdecydował, że w zamian otrzyma całą kwotę. Denise została z niczym.

8. Amanda Clayton - 1 mln $

Była znana jako w okolicy jako ćpunka. Wygranie na loterii spowodowało dalsze pogorszenie notowań kobiety. Była oskarżona o defraudację, zginęła po przedawkowaniu narkotyków.

9. Americo Lopes - 24 mln $

Americo zrobił to, o czym marzy większość graczy. Zwolnił się z pracy i postanowił wieść dostatnie życie. Podczas odbierania nagrody nie przyznał się, że wygrana pochodziła z kuponu zakupionego na spółkę przez 5 osób. Stracił przez to 20 mln $ w sądzie.

10. Michael Carroll - 9,7 mln funtów

Wygrał w narodowej loterii Wielkiej Brytanii. W ciągu pięciu lat pożegnał się z gotówką w bardzo szybki sposób. Pomogły mu w tym prostytutki, narkotyki i zorganizowanie własnych wyścigów "destruction derby" za domem. Teraz pracuje w fabryce ciasteczek.

11. Para Brytyjczyków Abbie i Jamie Hort - 50 tys. funtów

Bezrobotne małżeństwo z UK wygrało w 2014 roku 50 tys. funtów w loterii, ale nie umieli zarządzać pieniędzmi i wykazywali cechy hazardzistów. Część wygranej przeznaczyli na pomoc rodzinie, resztę na podróże, luksusowe przedmioty i markowe ubrania. Pieniądze szybko wyczerpali na zbytki, przyznając później, że byli nierozważni. Po roku od wygranej grozi im eksmisja, a próba odzyskania zasiłku zakończyła się niepowodzeniem.

Źródło: Youtube.com - 10 Stupid Lottery Winners


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj