Eurojackpot: 300 000 000 zł
Lotto: 12 000 000 zł

Czy warto grać w terminalach samoosługowych


Opublikowano: 27.09.2015,

W całym kraju pojawia się coraz więcej terminali samoobsługowych umożliwiających samodzielny zakup produktów lotto. Zazwyczaj są one lokowane w istniejących punktach - kolekturach. 24 września jeden z Graczy trafił wygrywający kupon kaskady właśnie w automacie.

Dzięki terminalowi ulokowanemu w Warszawie na ul. Jutrzenki 156, jeden z fanów gry Kaskada wygrał 250 000 zł. Po odliczeniu 10% podatku będzie się on cieszyć kwotą 225 000 zł na swoje wydatki. Automaty samoobsługowe zyskują coraz większą popularność. W całym kraju jest ich już 300 sztuk, a gracze mogli się cieszyć z wygranych w Kaskadzie, i wielu wygranych w zdrapkach np. 50 tys. zł w zdrapce Szybkie 50 czy 40 tys. zł w Lotku.

Użycie automatu do gry jest bardzo łatwe. Wystarczy potwierdzić swoją pełnoletniość przyciskiem na ekranie, a potem wybrać grę lub zdrapkę i zapłacić. Dodatkowo na ekranie pojawiają się pomocne wskazówki. W przypadku gier liczbowych można zagrać tylko na chybił trafił.

Terminale to nie tylko szybka opcja zakupu dla stałych graczy bez potrzeby czekania w kolejce. Właściciele kolektur też zyskują na czasie i mogą zająć się innymi ważnymi sprawami lub klientami, którzy nie są zainteresowani grą lotto. Często kolektury są zlokalizowane w obleganych kioskach, salonach prasowych, księgarniach czy po prostu sklepach spożywczych. Początkowo w terminalach (gdy pojawiły się w 2013 roku) można było kupić tylko 24 rodzaje zdrapek. Dzięki rozszerzeniu oferty do gier losowych - każdy znajdzie coś dla siebie. Jedynym obostrzeniem jest opcja chybił trafił. Dla wielu klientów to jednak nie problem. Jak pokazują statystyki bardzo dużo ludzi gra w ten sposób. Co więcej, pada bardzo dużo wygranych dzięki opcji chybił trafił. Automat sam losuje liczby do tego typu kuponów dzięki swojemu generatorowi losowemu. W przypadku wygranej z automatu obowiązują te same zasady co przy tradycyjnym zakupie. Wygraną do 2000 zł można odebrać w kolekturze bez płacenia podatku. Wygrana powyżej 2280 zł jest obciążona podatkiem, który jest odejmowany automatycznie podczas odbierania wygranej w jednym z oddziałów.

Jeśli chcesz zagrać w ten sposób szukaj maszyn podobnych do tych sprzedających batoniki i napoje. Maszyna Lotto ma jednak inną kolorystykę i jest ładnie podświetlona, wszystkie produkty są ładnie wyeksponowane więc wiesz co kupujesz. Maszyna jest w kolorze żółto-niebieskim czyli standardowo rozpoznawalnym przy marce Lotto.


Komentarze:

Komentować mogą zalogowani użytkownicy.

Rejestracja | Logowanie [w MENU]


Dodaj komentarz
Anuluj