Na szczęście sprawa nie dotyczy polskiej loterii, ale dość znanej amerykańskiej. Gracze mówią wprost, że to cofnięcie się w czasie i patologia, która może spowodować odpływ konsumentów gier liczbowych.
Loteria stanu Illinois, która ma gry podobne np. do polskiego Lotto i była zamieszana w najgłośniejszą aferę ustawienia wyników przez jednego z pracowników kontroli, wprowadza teraz skomputeryzowane losowania. Oznacza to, że w losowaniu nie będą brały udziału kule. Wszystko odbędzie się w systemie komputerowym bez naocznego udziału widzów. Zamieniono losowość mechaniczna wynikającą z mieszania kul na jakiś algorytm generujący losowość. To jego "uczciwości" obawiają się grający.
Władze stanowe ogłosiły w piątek wprowadzenie nowych losowań mimo, że wiadomym jest jak bardzo ludzie są przeciwni tego typu losowaniom. U nas w kraju nawet mówi się, że losowania nie powinny być za pomocą kul, ale wyciągane przez "sierotkę" z naczynia jak to dawniej bywało. To raczej niemożliwe i nie ma powodów, aby wprowadzać tego typu losowość. Nowy sposób losowania we wspomnianej loterii będzie polegał na systemie komputerowym, który będzie wybierał liczby używając generatora losowego. Graczom nie spodobał się fakt, że nie będą mogli uczestniczyć w losowaniu używając swoich zmysłów, aby zobaczyć wylosowane kule. Zamiast tego ma to robić jakiś "magiczny" generator, którego nie da się zobaczyć. Co gorsza w historii zdarzało się, że tego typu loteriom zdarzały się błędy, często niezauważone przez wiele miesięcy. Nie mówiąc już o tym, że niedawno skazano człowieka, który miał dostęp do komputera loterii i ustawił swoje liczby, żeby wygrać.
Gracze z Illinois powinni jak najszybciej zakupić kupony jeśli chcą załapać się na mechaniczne losowania, gdyż tych nie będzie już za dużo. Od1 października wchodzą losowania komputerowe. Co ciekawe władze loterii uważają ten krok za wyjątkowo ekscytujący w historii gier. Przy okazji kończy się wieloletnia współpraca z telewizją, która zajmowała się prowadzeniem studia lotto. Jak zachowają się gracze? Czy będziemy świadkami wielkiego odejścia fanów lotto od tego typu rozrywki? Dobrze by było żeby w Polsce nikt nie wpadł na tego typu pomysł z komputerowymi losowaniami. Zaufanie do organizatora mogłoby by znacznie spaść.
Jak zniechęcić Graczy - pewna loteria wprowadza komputerowe losowania
Opublikowano: 27.09.2015, autor: Dawid W.